Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

„100 Lietuvos metų Dzūkijoje“ – Aldona Marcinkevičienė apie ypatingą ryšį su miesto sodu

Susipažinkite su istoriniais įvykiais Alytaus regione per 100 Lietuvos valstybės metų, veidais ir vardais tų, kurie ir dabar kuria ir puoselėja miestą, regioną, kurių tėvai, seneliai savo akimis matė gerokai mažesnį prieškarinį Alytų ir aplinkinius miestelius, sugriautus karo metais, vėliau augantį ir besikeičiantį miestą. Radijo laidų ciklas „100 Lietuvos metų Dzūkijoje“, skirtas radijo stoties „FM99“ klausytojams besidomintiems savo šalies ir miesto istorija, aktyviems ir pilietiškiems ar galintiems tokiais tapti. Laida skirta Lietuvos 100-mečiui, nacionalinei viešajai erdvei stiprinti, istorinei ir kultūrinei atminčiai aktualizuoti, patriotiškumui stiprinti.

 

Tęsiant pokalbius apie alytiškių šeimas ir žmones, šįkart mūsų laidos viešnia Aldona Marcinkevičienė. Kiek metų siekia Marcinkevičių giminės šaknys, ką jie turi bendro su Alytaus miesto sodu? Plačiau apie tai klausykite laidoje.

Aldonos tėtis Stasys kadaise kūrė ir puoselėjo miesto sodą, kuris žinomas ne tik Alytuje, bet ir visoje šalyje. „Iš prigimties tėvelis labai mėgo augalus. Iki atėjimo į Alytaus parką, jis dar pasodino vieną žymų sodą, tai dabartinis Kurnėnų mokyklos sodas, o antrasis, galima sakyti jo likimas – Alytaus miesto sodas“.

Iš kairės: Vida Grišmanauskienė ir Aldona Marcinkevičienė

Marcinekevičių giminės šaknys Alytuje siekia beveik šimtą metų, trys kartos ne tik gimė čia, bet ir augo, mokėsi bei iki šiol dirba ir gyvena. Be kita ko, jie taip pat yra pasodinę ir savo medelį Alytaus 100- mečio parke.

Pašnekovė atskleidžia, jog tėveliui rūpinimasis miesto sodu nebuvo tik darbas: „visos jo mintys sukosi tik apie miesto sodą. Atsimenu mamytė sakydavo, jog kai ateina žiema, visi žmonės susideda dvigubus langus ir laukia Kalėdų, o tėvelis stiklainiuose parsineša miesto sodo žuveles ir laukia pavasario. Tiesa, atėjus pavasariui  jis visas palanges apkraudavo ir gėlių daigais. Jis jautė labai didelę atsakomybę prieš tuos žmones, kurie kūrė sodą ir sakydavo, jog jį sukūrė ne paprasti žmonės, o idealistai, ir jis turi išlaikyti sodą tokį, kad žmonės atvažiuotų iš Kauno, iš Vilniaus, žiūrėtų ir grožėtųsi“.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Gintarė Andreikevičiūtė.

Kitos naujienos

Nuo šių metų gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centr...

Kiekvienais metais sulaukiame šimtų Jūsų nuotraukų su naujai atsivėrusiomis ar iki gyvo kaulo įky...

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gabijos Samuščenko (gim. 2006 m.) paiešką, kuri Var...

Alytuje praūžė ilgai lauktas pirmasis tokio formato kultūrinių patirčių festivalis jaunimui „Nuo ...