„100 Lietuvos metų Dzūkijoje“ – Alvydas Jegelevičius: pokario laikas šeimos išsaugojo lietuvybę

Susipažinkite su istoriniais įvykiais Alytaus regione per 100 Lietuvos valstybės metų, veidais ir vardais tų, kurie ir dabar kuria ir puoselėja miestą, regioną, kurių tėvai, seneliai savo akimis matė gerokai mažesnį prieškarinį Alytų ir aplinkinius miestelius, sugriautus karo metais, vėliau augantį ir besikeičiantį miestą. Radijo laidų ciklas „100 Lietuvos metų Dzūkijoje“, skirtas radijo stoties „FM99“ klausytojams besidomintiems savo šalies ir miesto istorija, aktyviems ir pilietiškiems ar galintiems tokiais tapti. Laida skirta Lietuvos 100-mečiui, nacionalinei viešajai erdvei stiprinti, istorinei ir kultūrinei atminčiai aktualizuoti, patriotiškumui stiprinti.

Šiandien laidoje laidoje „100 Lietuvos metų Dzūkijoje“ Liudas Ramanauskas kalbėjosi su kompozitoriumi ir rašytoju Alvydu Jegelevičiumi. Alvydas gimė Alytuje, muzikos mokytojo šeimoje.  1967 m. baigė Alytaus 1-ąją vidurinę mokyklą. Mokėsi Alytaus Muzikos Mokykloje, smuiko klasėje, vėliau – Vilniaus J. Tallat – Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje įgijo choro dirigento, dainavimo ir muzikos mokytojo specialybes. Lietuvos Valstybinėje Konservatorijoje studijavo estradinę, džiazo muziką. Nuo 1970 m. vadovavo garsiam Alytaus pašto ansambliui „Aisčiai“. Profesionalią muziko veiklą, pakviestas J. Tiškaus, pradėjo 1973 m. Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos ansamblyje „Estradinės melodijos“ kaip solistas – vokalistas. Čia nuskambėjo ir pirmos jo dainos. 1975–1977 m. A. Jegelevičius vadovavo garsiems „Vilniaus aidams“, kur pasireiškė ne tik kaip dainininkas, instrumentalistas, bet ir kaip puikus aranžuotojas, kompozitorius.

Pokalbio metu kalbėta apie poeto ryšį su Alytumi, šeimą bei kūrybinį kelią. A. Jegelevičiaus muzikinė kūryba – gausi ir įvairi: muzika Lietuvos teatrų pastatymams, muzikiniai spektakliai, miuziklai, muzika dokumentiniams, TV filmams, animaciniams filmukams, choriniai kūriniai, orkestrinė, instrumentinė, džiazo muzika. Sukūrė apie 300 įvairių kūrinių.

Šiandien laidoje laidoje „100 Lietuvos metų Dzūkijoje“ pokalbis su kompozitoriumi ir rašytoju Alvydu Jegelevičiumi

Kaip sakė Alvydas: „kai buvo įsigalėjusi sovietinė ideologija ir politika, tai daug kas tylėjo apie mūsų istoriją. Daug kas apie tai tylėjo, bet lietuvybės reikalai dėl to nebuvo užmiršti ir ta tautiškumo ugnis ruseno. Šeimose vyko pagrindinis auklėjimas iš tėvų ir senelių apie prieškarį ir lietuvių gyvenimą. Tas auklėjimas mums paliko tą sėklą, juk slapta šeimose užtraukdavo lietuviškas dainas, kurių nebuvo galima garsiai dainuoti. Mane taip auklėjo ir diedukas. Mūsų reikalai buvo išoriškai prispausti“.

Kalbėdamas apie savo šaknis A. Jegelevičius pasakoja, kad :„Jegelevičiai kaip ir dauguma buvo LDK bajorai. Praktiškai valdžios atstovai, kurie atlikdavo įvairias pareigas“.

Plačiau pokalbio su Alvydu Jegelevičiumi pasiklausykite laidos įrašuose.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė.

Komentarai

komentarai(-ų)