„100 Lietuvos metų Dzūkijoje“ – Kastytis Pavilonis aplankęs daug pasaulio šalių vis tiek sugrįžta į Alytų

Susipažinkite su istoriniais įvykiais Alytaus regione per 100 Lietuvos valstybės metų, veidais ir vardais tų, kurie ir dabar kuria ir puoselėja miestą, regioną, kurių tėvai, seneliai savo akimis matė gerokai mažesnį prieškarinį Alytų ir aplinkinius miestelius, sugriautus karo metais, vėliau augantį ir besikeičiantį miestą. Radijo laidų ciklas „100 Lietuvos metų Dzūkijoje“, skirtas radijo stoties „FM99“ klausytojams besidomintiems savo šalies ir miesto istorija, aktyviems ir pilietiškiems ar galintiems tokiais tapti. Laida skirta Lietuvos 100-mečiui, nacionalinei viešajai erdvei stiprinti, istorinei ir kultūrinei atminčiai aktualizuoti, patriotiškumui stiprinti.

Antradienį laidoje „Šimtas Lietuvos metų Dzūkijoje“ pokalbis su Kastyčiu Paviloniu. Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos prezidentas ir ilgametis Lietuvos rinktinės ėjikų treneris, kurio uošvis dar prieš karą dirbo vairuotoju Alytuje. Šeima vėtyta ir mėtyta po visą Lietuvą, kaip ir dabartiniai jos atstovai. O kokią Dzūkiją jie mena? Pasiklausykite pokalbio su Kastyčiu.

Lietuvos sportinio ėjimo federacijos prezidentas, treneris Kastytis Pavilonis aplankė jau daugiau nei 91 pasaulio šalį (FM99 nuotr.)

Žmogus aplankęs daug pasaulio šalių vis tiek sugrįžta į Alytų – tai Kastytis. Kalbėdamas apie savo šaknis pašnekovas sako, kad „mano šaknys yra iš Dzūkijos, mano senelis yra nuo Miroslavo. O jeigu manęs klausia apie tautybę, aš atsakau, jog esu dzūkas. Lazdijuose baigiau pirmas klases, po to Leipalingyje. O nuo 1958 metų esu Alytuje ir manau, kad čia ir liksiu“.

K. Pavilonis ant savo rankos nešioja žiedą su vanago simboliu. „Šis žiedas yra surištas su partizanų judėjimo laikmečiu. Jis yra skirtas A. Ramanausko-Vanago garbei, jo atminimui. Aš ant rankos turiu žiedą su vanago galva. Man jis yra brangus, aš jį dėl savęs pasidariau. Juk daugelis žmonių atsigręžia į savo praeitį, paliečia savo šaknis, tėvų, senelių. Mums nereikia to bijoti. Juk kai mes augome buvo brukama visai kita propaganda, kad jie ne partizanai, o banditai“.

Olimpiečiai R. Kančys, B. Virbalytė – Dimšienė, V. Žūsinaitė ir jų treneris K. Pavilonis (FM99 nuotr.)

Lietuvos sportinio ėjimo treneris Kastytis Pavilionis savo gyvenime matė ir šilto, ir šalto, aplankė įspūdingiausius kraštus. Tačiau apie savo tėvynę pasakoja su užsidegimu ir meile. Plačiau pokalbio su treneriu klausykite laidos įrašuose.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė.

Komentarai

komentarai(-ų)