Klausyti gyvai

19:00 - 20:00

M.A.M.A. TOP 40

„100 Lietuvos metų Dzūkijoje“ – Kęstutis Ptakauskas: galbūt meilę gamtai paveldėjau iš senelių

 

Susipažinkite su istoriniais įvykiais Alytaus regione per 100 Lietuvos valstybės metų, veidais ir vardais tų, kurie ir dabar kuria ir puoselėja miestą, regioną, kurių tėvai, seneliai savo akimis matė gerokai mažesnį prieškarinį Alytų ir aplinkinius miestelius, sugriautus karo metais, vėliau augantį ir besikeičiantį miestą. Radijo laidų ciklas „100 Lietuvos metų Dzūkijoje“, skirtas radijo stoties „FM99“ klausytojams besidomintiems savo šalies ir miesto istorija, aktyviems ir pilietiškiems ar galintiems tokiais tapti. Laida skirta Lietuvos 100-mečiui, nacionalinei viešajai erdvei stiprinti, istorinei ir kultūrinei atminčiai aktualizuoti, patriotiškumui stiprinti.

 

Japoniškos kultūros puoselėtojas Kęstutis Ptakauskas (FM99 nuotr.)

Laidoje savo šeimos istoriją pasakojo Japoniškos kultūros puoselėtojas Kęstutis Ptakauskas. „Kaip ir kiekvienai šeimai man mūsų šeimos istorija yra labai brangi. Ir mes ją vertiname. Aš džiaugiuosi, kad mano senelis buvo ūkininkas, daug prisidėjo kuriant kariuomenę. Buvo apdovanotas ne vienu medeliu. Prisidėjo prie valstybės kūrimo, už tai buvo ištremtas. Taip pat buvo ir Sibire, nes buvo ūkininkas ir turėjo daug žemės.  Aš su broliu taip pat gimiau Sibire. Mano tėvelis mokytojavo, padėjo partizanams, todėl irgi buvo ištremtas. Sibire mano tėvai sukūrė šeimą, o 1958 metų gale mes grįžome į Lietuvą. Man buvo virš metukų, o brolis beveik dviejų metų”, – pasakojimą apie savo šeimą pradėjo Kęstutis.

Kęstučio močiutės brolis Mikas Rėklaitis (iš asmeninio archyvo)

Kęstučio tėvų šaknys yra Dzūkijoje, abi šeimos turėjo stambius ūkius. Tėtis yra iš Sankonių kaimo, o mama iš Barzdžiūnų.

Kęstučio močiutės brolis Mikas Rėklaitis su žmona (iš asmeninio archyvo)

Kai prasidėjo Nepriklausomybės atkūrimas Lietuvoje, Kęstutis tėvą nusivežė į Lukiškių aikštę, į mitingą: „tėčio akyse matėme ašaras, jis labai išgyveno. Ir einant į Sąjūdžio mitingą prie sporto rūmų, jis užėjo pas draugą ir tada jam įvyko insultas, vėliau jis mirė taip ir nesulaukęs laisvos Lietuvos. Labai sunkus buvo jo likimas, bet jis viską laikė savyje. Daug dirbo”.

Kęstučio senelis ( iš asmeninio archyvo)

„O iš mamos pusės buvo Gustaičių giminė, kurioje buvo ir generolų. Tai buvo didelė giminė, kuri prisidėjo prie Lietuvos kariuomenės kūrimo. Dabar renkame medžiagą apie šeimos istoriją. Mano mama rašė dienoraštį ir aprašė daug istorijų, taip pat ir iš Sibiro”, – pasakojo Kęstutis Ptakauskas.

Daugiau apie Kęstučio šeimos istoriją pasiklausykite pokalbio įrašo.

Laidą kūrė Liudas Ramanauskas ir Lina Geluncevičiūtė.

Kitos naujienos

Romas Sadauskas-Kvietkevičius Balandžio 20 d. Merkin...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...