„100 metų kartu“!

Lietuvos valstybė 2018-aisiais švenčia atkurtos Nepriklausomybės šimtmetį. Šiandien ji – laisva ir moderni šalis, kurios unikalią istoriją kasdien kuria keli milijonai žmonių. Kai kurie jų – jau šimtą metų kartu. „100 metų kartu“ – tai meninių vizualizacijų projektas, fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakojantis Lietuvos Respublikos bendraamžių ir jų artimųjų atsiminimus, patirtis, gyvenimo istorijas.

Autentiški šimtamečių pasakojimai atskleidžia, kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai pakeitė jos žmonių likimus, kaip kartu su Lietuva pastarąjį šimtmetį keitėmės mes, Lietuvos žmonės. Šis projektas – tarsi kelionė po paprastų Lietuvos žmonių atminties kerteles, retrospektyvus žvilgsnis į šimtamečių išgyvenimus, atspindinčius šalies istorinės raidos visumą.

Filme ir fotografijų albume „100 metų kartu“ įamžiname ir pristatome 1918-aisiais ir anksčiau gimusių žmonių, tiesioginių nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo liudytojų, prisiminimus ir patirtis, atskleidžiame skirtingų profesijų, tautybių, socialinių ar kultūrinių sluoksnių atstovų išgyvenimus. Meninės raiškos priemonėmis siekiame išryškinti įdomiausius savo herojų gyvenimo epizodus, realizuotas ir dar nespėtas įgyvendinti svajones, parodyti šiuolaikišką, stereotipus paneigiantį senatvės veidą, kartu atpasakojant istorinę Lietuvos valstybingumo raidą.

Projektas skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio sukakčiai paminėti ir pasididžiavimui skatinti savo valstybe bei jos žmonėmis.

NUMATOMI PROJEKTO „100 METŲ KARTU“ RENGINIAI:

  • vasario 22-25 d. projekto fotoalbumo pristatymas Vilniuje, Vilniaus knygų mugėje;
  • kovo 9 d. projekto pristatymas Vilniuje, Ozo PC knygyne VAGA;
  • kovo mėn. filmo premjera Vilniuje
  • balandžio 5 d. projekto parodos atidarymas ir filmo premjera Kaune;
  • balandžio 19 d. projekto fotoalbumo pristatymas Kaune, Akropolio knygyno VAGA konferencijų salėje;
  • gegužės – gruodžio mėn. projekto parodos ir filmo pristatymai kituose Lietuvos miestuose (Panevėžyje, Druskininkuose, Šiauliuose, Varėnoje, Klaipėdoje, Nidoje, Marijampolėje, Molėtuose ir kt.);
  • gruodžio mėn. parodos atidarymas Vilniuje;
  • rudenį filmo transliacija LRT televizijoje;

Komentarai

komentarai(-ų)