Alytuje oro taršos tyrimų duomenimis mieste tarša kietosiomis dalelėmis viršijo 1,5 – 2 kartus.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad Alytus gaus visą reikalingą pagalbą, kol bus užgesintas gaisras padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“.

„Noriu pabrėžti, kad Alytus gauna ir gaus visą reikalingą pagalbą, kol bus užgesintas gaisras. Noriu pradėti nuo padėkos mūsų ugniagesiams, kurie yra tikri herojai ir dirba gaisro vietoje, o ne Feisbuke“, – pirmadienį spaudos konferencijoje Alytuje sakė R. Tamašunienė.

Foto Zenonas Šilinskas

Ji ragino gyventojus išlaikyti ramybę bei pasikliauti oficialia savivaldybių ir Alytuje įrengto spaudos centro teikiama informacija apie gaisrą ir jo padarinius.„Geriausia likti patalpose, nevėdinti namų, neatidaryti langų ir tik esant rimtam poreikiui išeiti iš namų“, – pridūrė ji.
Tamašunienė taip pat teigė, kad ekspertai, pasitelkę pastato brėžinius, šiuo metu vertina padėtį, kaip sunkiajai technikai pasiekti vis dar smilkstančią padangų krūvą, kuri prispausta užgriuvusio stogo konstrukcijomis.„Ekspertai vertina konstrukcijas, labai svarbu, kad Aplinkos ministerija pasirūpino pastato brėžiniais. Bus įvertinta, kaip bus galima išgriauti sieną ar jos dalį ir bus įmanoma įvažiuoti su kita technika, kad gesinimo darbai pajudėtų į priekį“, – sakė R. Tamašunienė.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis teigė ieškantis pagalbos sunkiąja technika, kuri palengvintų ugniagesių darbą, visoje Lietuvoje.
„Situacija tokia, kokia yra. Dūmai rūksta. Stogo neatkėlėme (…) Šiandien nuo ryto ir vakar vakare skambinome per visą Lietuvą prašydami verslininkų, maldaudami, kad jie prikeltų traktoristus ir buldozeristus, kurie nebijo ugnies ir atvažiuotų pas mus“, – teigė N. Cesiulis.

Foto Zenonas Šilinskas

„Kai kurią įrangą, atsivežame iš Naujosios Akmenės“, – pridūrė miesto vadovas.Jis taip pat teigė, kad naujai pasitelkta technika ir įrengimai leis ugniagesiams gaisrą malšinti ir naktimis, ką iki šiol buvo daryti sudėtinga, nenorint rizikuoti ugniagesių gyvybe.
„Situacija šiuo metu gerėja, dūmų šiek tiek mažėja, gal ne taip greitai, kaip norėtųsi, bet su visa technika turėtume pajudėti į priekį“, – sakė Alytaus meras .Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas sako, kad gaisro užgesinimo sėkmė priklauso būtent nuo užvirtusių konstrukcijų atkėlimo.„Jokia putų ataka nenumatoma, o pats gaisras, jo laikas ir sėkmė vienareikšmiškai priklauso nuo pačių konstrukcijų atkėlimo“, – teigė vienas iš Lietuvos ugniagesių vadų.Alytaus meras N. Cesiulis teigė, kad pastato sprogdinimas, bandant palengvinti ugniagesių darbą, buvo svarstomas, tačiau kol kas toks scenarijus neplanuojamas.„Šiandien buvo atvykę kariuomenės atstovai. Jeigu reikės, kariuomenė žada, kad padarys tikslinius sprogdinimus, bet kol kas priimti sprendimai, kad darysime kitokį griovimą, kad nesukeltume kortų namelio ir nesugriautume kitų pastatų, jie visi yra sujungti. Kol kas sprogdinimo versiją mes atidėjome“, – sakė meras.Pasak ugniagesių atstovo M. Kanapicko, pastatas būtų sprogdinamas tik gavus ekspertų vertinimą.Gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilo trečiadienio naktį. Penktadienį gaisras lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba ir toliau, nes padangos gaisravietėje dar smilksta.Nuo gaisro pradžios trečiadienį liepsnas malšina kelios dešimtys ugniagesių iš Alytaus, aplinkinių savivaldybių, taip pat ir iš kitų Lietuvos vietų, jie nuolat keičiasi pamainomis.Dėl gaisro sukeliamos taršos Alytuje pirmadienį koreguotas ugdymo procesas, uždrausta dirbti Pramonės rajone esančioms įmonėms, taip pat uždrausta lauko prekyba.

Dėl oro užterštumo pirmadienį sutrumpintas Lietuvos pašto skyrių Alytuje darbo laikas – jie dirbs iki 14 valandos, taip pat kai kuriuose kaimuose Kauno link bei Panemunės, Putinų ir Pramonės rajonuose Alytuje esančiose apylinkėse, esant ekstremaliai situacijai, nedirbs ir laiškininkai.
Labiausiai kenčia Miklusėnų gyvenvietė, į kurią vėjas bene visą laiką nuo gaisro pradžios pučia sveikatai pavojingą dūmų šleifą. FM99 komentuoja chemijos mokslų daktaras  Donatas Žmuidzinavičius.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, pirmadienio rytą teršalų – kietųjų dalelių ir benzeno – koncentracijos Miklusėnuose išliko aukštos. Alytaus mieste  tačiau pasikeitus vėjo krypčiai, dūmų šleifas nuo gaisravietės  nešamas į miestą.

Foto Zenonas Šilinskas

Atnaujinta spalio 21 d. 15 val.

Kietųjų dalelių ir benzeno koncentracijos spalio 21 d. per pietus sumažėjo Miklusėnuose ir Alytaus šiaurinėje dalyje. Tačiau, vėjui pasisukus iš šiaurės rytų, teršalų koncentracijos padidėjimas užfiksuotas mieste veikiančioje oro kokybės tyrimų stotyje. Prognozuojama, kad silpnas šiaurinių krypčių vėjas vyraus iki vėlaus vakaro.

Komentarai

komentarai(-ų)