Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

24 leidimai į Seimą buvo suteikti neterminuotam laikotarpiui. Kodėl?

Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

1789 asmenys iš bent 195 įstaigų turėjo ilgalaikius leidimus lankytis Seime 2016 – 2020 m. Jie apie 9,6 tūkst. kartų dalyvavo įvairių Seimo komitetų klausimų svarstymuose. Tai paaiškėjo po „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atliktos analizės, kurios duomenys pateikiami svetainėje www.manoseimas.lt.

„Labai norėčiau, kad kolegos, įkvėpti šios apžvalgos, pradėtų reguliariai skelbti, kas lankosi Seime ir dalyvauja posėdžiuose, supaprastintų komitetų ir parlamentarų darbotvarkių pildymą“

FM99 pasakoja Transparency International“ Iniciatyvų vadovė Ieva Dunčikaitė

Praeitos kadencijos metu buvo išduota 2960 ilgalaikių leidimų patekti į Seimą. Šie leidimai buvo išduoti atstovams iš 117 viešojo sektoriaus institucijų (6 iš 10 visų įstaigų), 28 ne pelno siekiančių organizacijų, 16 verslo asociacijų, 4 profesinių sąjungų, 3 politinių partijų, 2 žiniasklaidos priemonių ir 2 ES institucijų.

Leidimus taip pat gavo 37 registruoti lobistai, 27 pavieniai asmenys (kirpėjai, kalbų dėstytojai, medicinos personalas ir kt.), 23 verslo įmonių atstovai (didžioji dauguma kurių, TILS duomenimis, Seimui apsaugos, maitinimo ir kt. paslaugas teikiančių įmonių darbuotojai). Skirtingu laikotarpiu tas pats asmuo galėjo gauti daugiau negu vieną leidimą.

1 iš 2 ilgalaikius leidimus turinčių asmenų (išskyrus galimus paslaugų tiekėjus) dalyvavo bent viename Seimo komiteto posėdyje. Vidutinė išduotų leidimų trukmė – 15 mėnesių. 24 leidimai buvo suteikti neterminuotam laikotarpiui. Daugiausiai jų gavo buvę Seimo nariai arba kancleriai.

Ilgalaikius leidimus gavę asmenys dalyvavo komitetų klausimų svarstymuose apie 9,6 tūkst. kartų. Bent kartą komitetų posėdžiuose dalyvavo visi 4 leidimus turėję profesinių sąjungų atstovai, 8 iš 10 verslo asociacijų atstovų, 8 iš 10 registruotų lobistų, 6 iš 10 žiniasklaidos, 4 iš 10 viešojo sektoriaus institucijų bei tokia pat dalis NVO, labdaros ir paramos fondų bei kitų ne pelno siekiančių organizacijų atstovų.

„Džiaugiuosi, jog Seimas dalinasi turimais duomenimis ir darosi vis atviresnis. Labai norėčiau, kad kolegos, įkvėpti šios apžvalgos, pradėtų reguliariai skelbti, kas lankosi Seime ir dalyvauja posėdžiuose, supaprastintų komitetų ir parlamentarų darbotvarkių pildymą“, – sakė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

Šioje apžvalgoje naudojami duomenys apie ilgalaikius leidimus buvo gauti 2020 m. rugsėjo mėn. pagal užklausą LR Seimo kanceliarijai (pateikta 2019 m. gruodžio mėn.) ir sugretinti (asmenų vardai ir pavardės) su Seimo komitetų duomenimis pagal e-seimas.lrs.lt 2020 m. liepos mėn. informaciją. Išsamūs duomenys pateikiami svetainėje www.manoseimas.lt.

Kitos naujienos

Alytaus apskrities policijos pareigūnai sulaikė iš užsienio į Lietuvą atgabentus 11 kilogramų kanapių.

Po žiemos atėjus pavasariui yra išbandymas tvarkant bei prižiūrint kaimų kelius. Alytaus rajone š...

Jaunosios kartos dainininkas ir muzikos kūrėjas Dovi Mi pristato naujausią savo darbą – kūrinį „C...

Per šventes ženkliai pasunkėja pirkinių krepšiai ir atliekų konteineriai. „Dar nebuvo tokių švenč...