„999 sekundės su Alytaus miesto meru“ – miesto rūpesčiai ir sprendimai

OLYMPUS DIGITAL CAMERA„999 sekundės su Alytaus miesto meru Jurgiu Krasnicku. Kaip bus išnaudojamos miesto viešosios erdvės, ypač sukurtos prie mokyklų. Kitą savaitę prie A. Ramanausko Vanago gimnazijos atidaromas aikštynas. Ar ir kaip juo galės naudotis ne tik švietimo, bet ir miesto bendruomenė.

Anot mero,  patirties Lietuvoje yra, kai viešųjų erdvių eksploatacija pasirūpina privatus kapitalas, taip suteikdamas kokybiškas paslaugas bendruomenei, nuo savivaldybės pečių nuima šį rūpestį, o pats verslas iš to taip pat uždirba. Kalbėta apie vaizdo kamerų ir apšvietimo projektų įgyvendinimą.

O ką miestas ketina daryti su XIX a. pabaigoje pastatyta Sinagoga. Žmonės sako, kad šis pastatas turi būti panaudotas dvasiniam, kultūriniams tikslams. Gyventojai nori išsaugoti turimą turtą. Anot mero, šiam kultūros paveldo objektui jau yra numatytos lėšos, beje, išsigrynino santykiai su Lietuvos žydų bendruomene.  Kaip sakė Jurgis Krasnickas bendromis savivaldybės , Kultūros paveldo departamento direktorės D. Varnaitės pastangomis, Sinagogos likimas nebus liūdnas.

Pokalbyje paliestas ir senosios autobusų stoties likimas, ką planuoja  pastato savininkai. Jų viešnagės meras laukia jau kitą savaitę. Alytaus miesto tarybos nariai turi apsispręsti, ką daryti šioje vietoje, kad nebūtų darkyta erdvė.

O kaip balsuoja Tarybos nariai, meras sako, galėtų tiesiogiai būtų transliuojami , taip atsirastų daugiau viešumo, o tarybos nariai būtų labiau įpareigoti atsakingai elgtis.  Anot mero,  atsakomybė už miestą turi būti visų ir dirbančių savivaldoje, ir politikų, ir pačių gyventojų.

Beje, meras kalbėjo ir apie savivaldą, lėšų naudojamą, neigiamą centralizaciją ir kitus aktualius dalykus.

Komentarai

komentarai(-ų)