„999 sekundės su Alytaus miesto vicemeru Tautvydu Tamulevičiumi“ – kaip keisis Alytus 2018 metais?

„999 sekundės su Alytaus miesto vadovais“ – radijo stoties „FM99“ studijoje viešėjo Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius. Laidoje kalbėta apie 2018 metų biudžetą, gatvių tvarkymą ir dviračių infrastruktūrą, apleistų pastatų mieste problemą, viešojo transporto pokyčius bei Jaunimo parko atgimimą. Plačiau klausykite laidos garso įraše.

2018 m. planuojama didesnius mokesčius taikyti apleistų pastatų savininkams. Tai bus pasiekta, šiais metais papildžius Nenaudojamų žemės sklypų Alytaus miesto teritorijoje nustatymo tvarkos aprašą – į sąrašą bus įtraukti ir apmokestinti ir tie sklypai, kuriuose yra apleistų pastatų.

2018 m. planuojama didesnius mokesčius taikyti apleistų pastatų savininkams

Savivaldybės komisija nustatė nenaudojamus Alytaus miesto teritorijos  žemės sklypus, įskaitant ir Pramonės rajoną, ir įtraukė juos į preliminarų Apleistų sklypų sąrašą. Į jį pakliuvo sklypai, apaugę sumedėjusiais augalais, žole, avarinės būklės medžiais, taip pat jei sklype buvo laikomas statybinis laužas, daiktai ir kita. Apleistų 235 žemės sklypų savininkams išsiųsti pranešimai su nustatytu terminu susitvarkyti savo žemės sklypą arba mokėti padidintą mokestį davė gerus rezultatus. Galutiniame sąraše liko 58 sklypai – jiems taikomas padidintas (4 %) mokesčio tarifas. Dar 20 sklypų iš sąrašo buvo išbraukta vėliau, pratęsus paskirtą terminą, savininkams geranoriškai juos sutvarkius – savivaldybė siekia ne bausti, o skatinti tvarką mieste. Už likusius  nenaudojamus žemės sklypus papildomai apskaičiuotas maždaug 47,4 tūkst. eurų mokestis.

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius (FM99 nuotr.)

„Šiemet stipriai padirbėta sprendžiant apleistų sklypų, tarp jų ir savivaldybės, problemą, progresas akivaizdus. Bet apleistų pastatų situacija dar nėra patenkinama, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius. – Alytuje vis dar yra nemažai apleistų pastatų, jie ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir gali kelti grėsmę šalia atsidūrusiems žmonėms. 2018 m. planuojame į Nenaudojamų žemės sklypų Alytaus miesto teritorijoje sąrašą įtraukti ir tuos žemės sklypus, kuriuose yra apleistų pastatų, todėl rengiamas Nenaudojamų žemės sklypų Alytaus miesto teritorijoje nustatymo tvarkos aprašo papildymas. Padidintas mokestis turėtų paskatinti apleistų sklypų  ir pastatų savininkus tvarkyti ir naudoti turtą pagal paskirtį, o nesant galimybės – jį parduoti ar perleisti tiems, kurie turi planų pastatus pritaikyti konkrečioms veiklos rūšims.“

Siekiama ir tobulinti ir Alytaus viešojo transporto sistemą, tačiau paskelbtas konkursas nutrauktas ir bus skelbiamas iš naujo

Taip pat laidoje kalbėta ir apie gerinamą miesto infrastruktūrą, susisiekimą, dviračių takus. „Šiais metais irgi yra numatyta dviračių takų plėtra, ką pradėjome praėjusiais metais pavyzdžiui Vidzgiryje nuo Jurgiškių gatvės iki Sveikatingumo tako – ši jungtis bus baigta. Taip pat Ūdrijos, Merkinės gatvės dviračių takai bus tvarkomi, nes judami link to, kad miestas taptų patogesnis,“ – sakė T. Tamulevičius. Tuo tarpu siekiama ir tobulinti ir Alytaus viešojo transporto sistemą, tačiau paskelbtas konkursas nutrauktas ir bus skelbiamas iš naujo. Tai daroma dėl to, kad keičiamos pirkimo sąlygos atsižvelgiant į tiekėjų pasiūlymus, kurių gauta per 40 iš keleto skirtingų įmonių. Sąlygos tobulinamos, kad daugiau tiekėjų galėtų dalyvauti konkurse.

„Pirkimas yra iš tiesų sudėtingas ir pirmasis toks Alytaus ir galima sakyti šalies istorijoje – keleivių pervežimą vietiniu reguliariuoju transportu perkame kartu su viešojo transporto informacinės sistemos nuomos paslaugomis, apimančiomis pilną elektroninių bilietų valdymo ir naudojimo ciklą, transporto priemonių stebėjimą ir keleivių informavimą.“ – teigė miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė. „ Pirkimo metu gauta virš 40 tiekėjų raštų, kuriuose buvo virš 200 klausimų bei prašymų patikslinti pirkimo sąlygas bei techninę specifikaciją. Padaryti atitinkami pirkimo dokumentų patikslinimai bei atsisakyta perteklinių reikalavimų. Konkurso skelbimas iš naujo buvo reikalingas, vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymu“.

Komentarai

komentarai(-ų)