„999 sekundės su Alytaus miesto vicemeru Tautvydu Tamulevičiumi“ – kokie miesto prioritetai?

„999 sekundės su Alytaus miesto vadovais“ – radijo stoties „FM99“ studijoje viešėjo Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius. Laidoje buvo kalbėta apie prasidėjusį miesto vadovų susitikimų su gyventojais ciklą, problemas aktualiausias miesto gyventojams, tokias kaip gatvių asfaltavimas. Taip pat vicemeras pasakojo ir apie Pramonės rajoną bei ten vykstančius darbus ir apie susitikimą su verslininkais.  Plačiau apie šias ir kitas temas klausykite garso įrašuose.

Susitikimas su naujai išrinkta taryba ir verslo atstovais vyks šiandien miesto savivaldybės tarybos salėje nuo 16 valandos. Susitikimo metu  meras Vytautas Grigaravičius pristatys regioninės politikos baltąją knygą bei Alytaus sumanios specializacijos kryptis, verslo galimybes Japonijoje ir Kinijoje. Taip pat bus pristatomi – įgyvendinamų ir planuojamų įgyvendinti investicijų į Alytaus miesto infrastruktūrą apžvalga bei informacija apie subsidijas nekilnojamo turto vystytojams. Europos sąjungos finansavimo galimybes 2014-2020 metų laikotarpiu nušvies Alytaus krašto verslininkų asociacijos vadovė Dalia Matukienė, projektą „Verslumo manija“ –  VšĮ „Versli Lietuva“ atstovas.

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius (FM99 nuot.)

Vykusio balsavimo metu išrinkta nauja Alytaus miesto verslo plėtros koordinavimo taryba. Išrinkta po vieną verslo atstovą, teritoriniu principu iš skirtingų miesto dalyse įsikūrusių įmonių. Tarybą sudaro:

  • centrinėje miesto dalyje veikiančių įmonių deleguotas atstovas – Robertas Vitkauskas, UAB „Dzūkų ainiai“;
  • Naujosios gatvės pramoninės-komercinės zonos teritorijoje veikiančių įmonių deleguotas atstovas – Raimundas Jegelevičius, UAB „Maristika“;
  • Kepyklos gatvės komercinės-pramoninės zonos teritorijoje veikiančių įmonių deleguotas atstovas – Rimas Švedkauskas, VšĮ „Kepyklos gatvės prekybos ir paslaugų miestelis“;
  • pramonės zonos, apribotos Naujosios, Putinų ir Pramonės gatvių, teritorijoje veikiančių įmonių deleguotas atstovas, Ramunė Žemėnienė, UAB „Textera“;
  • pramonės parko teritorijoje veikiančių įmonių deleguotas atstovas – Valdemaras Salmonas, UAB „Juodas medis“;
  • miesto rytinio pramonės rajono teritorijoje veikiančių įmonių deleguotas atstovas – Edgaras Lukaševičius, UAB „Saugios gerovės garantas“;
  • miesto pietinio pramonės rajono teritorijoje veikiančių įmonių deleguotas atstovas – Semion Bondarev, AB „Astra“;
  • užsienio kapitalo įmonių, veikiančių Alytaus miesto teritorijoje, deleguotas atstovas – Darius Grybauskas, UAB „Svenheim“.

Laidoje kalbėta ir apie Vidaus reikalų ministerijos sumanymą panaikinti šešias vadinamąsias žiedines savivaldybes, kurių centrai yra kitų savivaldybių, t. y. miestų teritorijose. Lietuvoje yra šešios žiedinės savivaldybės: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus rajonų. Planai jas naikinti numatyti Baltosios knygos, nubrėžiančios regioninės politikos gaires artimiausiam dešimtmečiui, projekte, jis dabar pateiktas svarstyti visuomenei.

Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys teigė, kad siūloma visiškai atsisakyti šių savivaldybių, tačiau konkrečių terminių ir sprendimų dar nėra. Savivaldybių atstovai neskuba komentuoti tokių sumanymų, motyvuodami tuo, kad apie juos dar nedaug žino. Anot jo, VRM šiuo metu atlieka apklausas, tariasi su merais, ką ir kaip būtų galima daryti, kad būtų sugretintos teritorinės plėtros tarp dviejų savivaldybių galimybės, gyventojams būtų teikiamos geresnės paslaugos.

 

Komentarai

komentarai(-ų)