„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – akcija „Barzdotas lapkritis“ kviečia: „Prižiūrėk savo vyriškumą“

Prasidėjo kasmetinė „Barzdoto lapkričio“ akcija. Visą mėnesį su šūkiais „Prižiūrėk savo vyriškumą“ ir „Kai nebenori skųstis, užauga drąsa“ vyrai raginami auginti ūsus ir barzdas, – vyriškumo simbolį ir šitaip palaikyti bei skleisti žinią, kad vyrai privalo rūpintis savo sveikata.

Prasidėjo kasmetinė „Barzdoto lapkričio“ akcija.

„Jauni vyrai dažnai mano, kad ligos jiems negresia. Deja, tiesa ta, jog sergančiųjų amžius mąžta ir kasmet nuo prostatos vėžio mūsų šalyje miršta daugiau kaip 500 vyrų. Dar daugiau – jei manote, kad ši liga gali jus aplenkti, pasakysiu, kad 90 procentų vyrų, kurie mirė būdami aštuoniasdešimties ir vyresni, turėjo prostatos vėžį. Vadinasi, kone visi mes galime susirgti. Todėl, manau, kad vyrams sulaukusiems 40 metų, jau derėtų pasitikrinti. PSA tyrimas paprastas ir nebrangus, – valstybė jį kompensuoja vyrams nuo 45-erių, kiti vyrai jam galėtų skirti 10 eurų. Juk tai nedidelė kaina už  galimybę išlikti gyviems? Beje, mūsų asociacijos nariams tyrimas per pusę pigesnis. Jei susirgsite, nebus prostatos, jei nebus prostatos, nebus vaikų, jei nebus vaikų, nebus ateities“, –  kalbėjo Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Paulius Rakštys.

„Kasmet vis daugiau vyrų suserga prostatos vėžiu. Laiku pastebėta liga, gali būti sustabdyta, todėl labai svarbu, kad ir visuomenė, ir pats vyras sąmoningai rūpintųsi savo sveikata. Suteikime informaciją apie ligą laiku, padėkime ištikus nelaimei, būkime vieningi“, – ragino „Barzdų klubo“ prezidentas Valdas Samkus.

© Beardy Graphics iliustracija

Už dovanotas lėšas Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugija ketina pirkti higieninių įklotų. Jie bus padalyti penkioms šalies ligoninėms, kuriose dėl prostatos ligų operuojami vyrai. Neretai po operacijos jie negali laikyti šlapimo. Valstybė jiems higieninių įklotų nekompensuoja, todėl po šiuolaikinio, pasaulinius standartus atitinkančio gydymo namus jie turi pasiekti nuliūdę ir kęsdami didžiules kančias bei pažeminimą. P. Rakštys tikisi, kad ši dovana jiems leis pasijusti oresniais.

Lapkričio 26 d., sekmadienį, 12 val. Vilniuje, Kalnų parke organizuojamas viešas sporto renginys „Ūsai bėga“. Jame kviečiami dalyvauti vyrai su ūsais ir barzdomis bei visi kiti, pritariantys idėjai paskatinti vyrus judėti ir netylėti, dalintis patirtimi ir, sutelkus jėgas, padėti kovoti prieš prostatos ir sėklidžių vėžį.

Pasaulyje lapkritis vadinamas „Movemberiu“, – tai darinys iš dviejų angliškų žodžių – moustache – ūsai ir november – lapkritis. Australijoje gimusio judėjimo metu vyrai ne tik kviečiami auginti ūsus, bet ir raginami remti prostatos, sėklidžių vėžio, bei kitų vyrams būdingų ligų ir savižudybių tyrimus, ankstyvą ligų diagnostiką ir veiksmingą gydymą, šitaip galiausiai sumažinant mirčių skaičių. Taip pat „Movemberio“ metu žmonės skatinami pasidomėti šeimos sveikata, ypač ar artimi žmonės yra sirgę  vėžiu, ir gyventi sveikiau. „Movemberio“ akcijos organizuojamos 21 pasaulio šalyje.

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)