„Akustinės Kalėdos“ po pertraukos vėl grįžta į Alytų (atnaujinta pokalbiu su Nojum)

 

Akustines Kaledos 2014

„Akustinės Kalėdos“

Prieš šešiolika metų Alytuje gimęs ir beveik kasmet organizuotas akustinės muzikos festivalis „Akustinės Kalėdos“, kartu su Nojum skambėjęs Dubline ir Londone, šiemet, bendromis visų Alytaus šiuolaikinės muzikos atlikėjų pastangomis, po pertraukos vėl grįžta į gimtąjį Alytų ir vyks gruodžio 13 d. 18 val. Alytaus Kultūros ir Komunikacijos Centre.

Radijo eteryje apie festivalį bendravome su Dariumi Mileriu – Nojum. Klausykite pokalbio.

Nojus su grupe, įrašų studijoje brandinantis naują albumą „M“, ruošia naujų dainų „Dulkės kelyje“ ir „Viskas bus gerai“ gyvą garsą, kuris papildys jau žinomų solinių ir grupės Airija kūrinių programą.

Andy Abro Band, vasarą koncertavę garsiame bliuzo festivalyje Suwalki Blues, ruošiasi akustiškai bliuzovai užtvirtinti šiuos metus. Grupės lyderis Andrius Abromavičius turi didelią solinių instrumentinių kūrinių kolekciją. Kartu su stipriais atlikėjo poprock kūriniais, tikimės kažką tokio išgirsti ir festivalyje.

Pernai atsikūrusi legendinė Alytaus muzikinė komanda svaras 409, kitais metais minėsianti trisdešimtmetį, fesivalyje atliks naujas dainas iš šiuo metu baigiamo įrašinėti dvigubo albumo, kurio leidyba numatyta 2015 m. pavasarį. Tarp naujų galingų, šiemet Siemens arenoje skambėjusių, roko kūrinių „Nes tai Lietuva“ ir kitų, neabejotinai ras vietą ir jau kelių kartų dainuojama „Tavo vardas“.
Buvęs grupės Vynas vokalistas ir sielos dainų autorius Artūras Sikorskis visada žiūrovų laukiamas akustinės muzikos scenoje. Su nauja energija atliekamos senos, laiko išbandytos dainos skambės kartu su šių dienų kūryba.

Dainų autorius ir atlikėjas Vaidas Miknius festivalyje išskleis bliuzuojančią jausmingų dainų puokštę.
Jaunimą fesivalyje atstovaus Auksinio Mikrofono laureatės merginų trio Be Rėmų ir kiti jaunatviški siurprizai.
Gruodžio 13 d. Alytuje, įrašų studijoje 3A Studija visi festivalyje dalyvaujantys atlikėjai įrašys Akustinių Kalėdų himną „Vėl Kalėdos“, kurį vakare gyvai atliks scenoje!

Festivalyje skamba tik akustiniais instrumentais gyvai atliekama muzika. Renginys įdomus tuo, kad atlikėjai groja akustiniu stiliumi, roko kalba vadinamu ,,unplugged” (be elektros). Festivalio pagrindinis tikslas – parodyti Alytaus menininkų, muzikantų, jaunimo grupių ir atlikėjų kūrybą, populiarinti ją, sukurti šventinę kalėdinę nuotaiką mieste, suteikti miesto visuomenei galimybę pažinti savo miesto muzikantus, menininkus ir jų kūrybą.

Komentarai

komentarai(-ų)