Alytaus apskrityje – 900 gyventojų pervesta virš 82 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčių permokos

Alytaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija beveik 19 tūkst. šalies gyventojų privers nusišypsoti ne tik balandžio 1-osios pokštai, bet ir papildytos banko sąskaitos, nes Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jiems jau pervedė pirmuosius 2,2 mln. Eur. gyventojų pajamų mokesčio permokos. Alytaus apskrityje beveik 900 gyventojų buvo pervesta virš 82 tūkst. Eur. gyventojų pajamų mokesčių permokos.

„Kaip ir kasmet, grąžintų permokų pirmieji sulaukė tie gyventojai, kurie deklaraciją pateikė elektroniniu būdu ir ją užpildė be klaidų, o jų pateikti duomenys sutampa su VMI turimais duomenimis, – primena Alytaus AVMI viršininkė Vilija Vasiliauskienė, pažymėdama, jog nuo šiandien, pavedimus į gyventojų sąskaitas VMI atliks kiekvieną darbo dieną, atsižvelgdama į savivaldybių biudžetų pajamas.

VMI6

Alytaus apskrityje beveik 900 gyventojų buvo pervesta virš 82 tūkst. Eur. gyventojų pajamų mokesčių permokos

Alytaus AVMI pažymi, jog deklaruota permoka nebus grąžinta, jei gyventojas mokesčių administratoriaus nurodymu nėra patikslinęs anksčiau pateiktos pajamų deklaracijos ar nepateikęs nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos. Tokiems mokesčių mokėtojams VMI permokas grąžins tik jiems patikslinus ankstesnių metų deklaracijas ir įvykdžius visus anksčiau gautus Mokesčių inspekcijos nurodymus. Kitaip tariant, permokos bus grąžinamos tik tiems mokesčių mokėtojams, kurie savo pareigas vykdo atsakingai: neturi skolų ir už ankstesnius laikotarpius, yra pateikę visas deklaracijas. Susirūpinti turėtų tie, kurie turi pradelstų mokestinių prievolių: t.y. nėra pateikę ar patikslinę ankstesnių laikotarpių privalomų deklaracijų. Deklaracijas pateikti gyventojai turi iki gegužės 2 d. Pažymėtina, jog VMI vis dar sulaukia patikslintų duomenų iš trečiųjų šaltinių, todėl deklaracijas jau pateikę gyventojai, turėtų pasitikrinti ar jų preliminariosios deklaracijos nėra atnaujintos, o pastebėję atnaujinimus, pateikti patikslintą deklaraciją. Tą jie gali padaryti paprastai – prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS).

 „Norime priminti mokesčių mokėtojams, jog pasitaiko atvejų, kuomet gyventojas deklaracijoje pateikia duomenis, kurie nesutampa su VMI turima informacija apie jo pajamas ir išlaidas“, – sako V. Vasiliauskienė, pažymėdama, jog tokiu atveju, VMI specialistai susisiekia su gyventojais, kad pastarieji patikslintų informaciją arba pateiktų papildomus dokumentus. Informaciją apie tikslintinus duomenis deklaracijoje EDS vartotojams VMI išsiunčia nedelsiant, o tiems kurie nėra sistemos vartotojais – kartą į savaitę.

Iki balandžio 1 d. Alytaus apskrities gyventojai pateikė per 24 tūkst. Metinių pajamų deklaracijų, Alytaus AVMI sulaukė virš 1 tūkst. turto deklaracijų, taip pat apie 3 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms. 281 tūkst. šalies gyventojų deklaravo, kad nori pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti beveik 31 mln. Eur sumokėto mokesčio, o beveik 65 tūkst. gyventojų deklaravo turėsiantys sumokėti 13 mln. Eur mokesčių.

Komentarai

komentarai(-ų)