Alytaus apylinkėse vykusios karinės pratybos buvo naudingos ne tik kariškiams, bet ir alytiškiams

Alytaus apylinkese vykusios karines pratybos buvo naudingos ne tik kariskiams, bet ir alytiskiamsFm99 (2)Alytuje šiandien baigėsi penkių dienų bendros Lietuvos ir JAV karių bei vidaus reikalų tarnybos pareigūnų pratybos, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Alytaus mieste ir jo apylinkėse bendrų krašto gynybos veiksmų taip pat treniravosi ir vietos savivaldos bei organizacijų atstovai. Patirtimi ir įgūdžiais pratybose dalijosi JAV Specialiųjų operacijų pajėgų kariai. Kaip pranešė KAM, tai buvo pirmosios tokio pobūdžio Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos, surengtos gausiai gyventojų apgyvendintoje vietovėje. Tokias pratybas kariai anksčiau yra surengę Alytaus apskrities miškuose ar nedaug gyventojų turinčiuose kaimuose. Pratybos vyko pagal specialų scenarijų, kuriame viena iš pagrindinių pratybų užduočių buvo užmegzti bei palaikyti draugiškus santykius su vietos gyventojais ir veikti su jais išvien.

Alytaus apylinkese vykusios karines pratybos buvo naudingos ne tik kariskiams, bet ir alytiskiamsFm99 (1)„Kariuomenė be visuomenės – kaip be rankų. Tai žino kiekvienas karys, tačiau praktiškai įsitikinti sunku, kadangi beveik visi mūsų mokymai vyksta neapgyvendintose teritorijose. Todėl šios pratybos mums buvo puiki galimybė. Įgijome reikiamos patirties ne tik kaip veikti su sąjungininkais, bet ir bendraujant su vietos institucijomis ir gyventojais,“ – pranešime cituojamas pratybų vadovas.

„Technika, ginkluotė ar kitas aprūpinimas – tai nėra vienintelis sėkmės rodiklis. Bendradarbiavimas su partneriais ir dalijimasis patirtimi yra vienas iš stipriausių ginklų vykdant užduotis ir siekiant bendrų tikslų,“ – sakė pratybose dalyvavusios JAV specialiųjų operacijų pajėgų komandos vadas.

Alytaus apylinkese vykusios karines pratybos buvo naudingos ne tik kariskiams, bet ir alytiskiamsFm99 (4)Mokymuose kartu su kariais dalyvavę Alytaus rajono Vyriausiojo policijos komisariato atstovai įsitikinę, kad tokios pratybos naudingos ir Alytaus žmonėms. „Manau, kad tokios pratybos naudingos tiek miesto gyventojams, tiek vadovams, tiek pareigūnams. Vykdydami tarpinstitucines pratybas pirmiausia jų vadovai tarpusavyje komunikuoja ir derina veiksmus, kad būtų pasiektas mokymų tikslai ir per juos niekas nenukentėtų,“ – sakė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Alvydas Jurgelevičius.

Pratybose savaitę kartu su Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Karo policijos, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariais dalyvavo Alytaus rajono Vyriausiojo policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės šauliai.

Alytaus apylinkese vykusios karines pratybos buvo naudingos ne tik kariskiams, bet ir alytiskiamsFm99 (3)Už galimybę treniruotis panaudojant miesto infrastruktūrą kariai dėkoja Alytaus miesto savivaldybei, Alytaus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, įvairioms Alytaus miesto ir rajono institucijų, organizacijų atstovams.

 

Komentarai

komentarai(-ų)