Alytaus „Astros“ gamyklos plėtrai SEB paskolino 3,6 mln. eurų

Nerūdijančio plieno talpyklas projektuojančios ir gaminančios Alytaus gamyklos „Astra“ plėtrai SEB bankas paskolino 3,6 mln. eurų. „Astra“ planuoja statyti gamybinę laboratoriją, kurioje būtų gaminama įmonės produkcija ir testuojami naujų produktų prototipai.

FM99 pokalbis su „Astra“ vadovu Vaidu Liesioniu
„Astra“ gamykla

„Astros“ vadovo Vaido Liesionio teigimu, naujoji laboratorija bus orientuota į didesnių nei iki šiol gamintų gabaritų reaktorius ir talpyklas, slėginius indus, nes pasak jo, mažų gabaritų gaminiai, kurie buvo vystomi ir gaminami daug metų neatrodo perspektyvūs nei įmonės gerovei, nei jos darbuotojams. Bendrovė siekia ne tik perimti žinias, kaip gaminti didesnių gabaritų gaminius, tačiau patiems tapti tokios gamybos ekspertais. Įgyvendinus projektą „Astra“ turėtų tik vieną rimtą savo srities konkurentą Estijoje, ir galbūt mažesnių pajėgumų įmonę Suomijoje.

V. Liesionis sako, kad apytiksliai projekto „bendra suma yra daugiau negu 6 mln eurų.“. Daugiau kaip 2 tūkst. kv. metų ploto laboratorija iš viso kainuos beveik 5 mln. eurų, o jos statybai ir įrengimui dalį sumos „Astra“ investuos pati, dalis jos skiriama iš Europos Sąjungos fondų, o 3,6 mln. eurų įmonė skolinasi iš SEB banko.

Gamybinę laboratoriją planuojama pastatyti 2021 metais. Joje vyksiantys tyrimai bus vykdomi bendradarbiaujant su Lietuvos energetikos instituto mokslininkais – į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas per dvejus metus numatoma investuoti dar 1,8 mln. eurų. Visas projektas turėtų trukti beveik 3 metus, tačiau vadovas tikisi, kad bendrovei projektą pavyks įgyvendinti greičiau.

Per metus apie 450 įvairių talpų parduodanti „Astra“ didžiąją dalį – 85 proc. – savo produkcijos eksportuoja. Pirmąjį šių metų pusmetį daugiausiai – 20,5 proc. – eksportuota į Suomiją.

Pasak „Astros“ vadovo V.Liesionio, per mažiau nei per 10 metų investicija tikrai sugrįš.

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Komentarai

komentarai(-ų)