Alytaus ekonomikos forumas: ateitis – miestas be atliekų?

 

Jau ketvirti metai iš eilės Alytuje organizuojamas Ekonomikos forumas. Šių metų tema  – darni miesto plėtra ir miestas be atliekų. Plačiau apie tai kalbėjome su Alytaus savivaldybės Komunikacijos vedėja Modesta Tarasauskiene.

Gegužės 10 dieną Alytuje diskutuos ir kalbės ne tik ekonomikos ekspertai, verslininkai, politikos ir visuomenės veikėjai. Šiemetiniame forume vyks dirbtuvės „Tvarios inovacijos rytojaus žiedinei ekonomikai“.  Forume pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus: M.Vaščega, Europos Komisija, R.Radavičienė, Lietuvos pramonininkų konfederacija, L.Braškus, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, I.Budraitė, Žaliosios politikos institutas, A.Reipas, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras. Forumo metu taip pat vyks praktinės dirbtuvės „Tvarios inovacijos rytojaus žiedinei ekonomikai“, į kurias kviečiami registruotis verslo, švietimo ir mokslo atstovai.

Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija: alytausforumas.lt/registracija (AMS nuotr.)

„2019 metų tema – viena karščiausių šiandienos temų Europoje, įtraukusi ne tik visuomenės veikėjus, politikus, verslą bei mokslą, bet ir vis labiau telkianti bendruomenę. Bendruomenės spaudimo skatinami politikai priima griežtesnius aplinkos taršą, gamybą bei vartojimą ribojančius sprendimus, tačiau viskas tuo nesibaigia. Paklausa kuria pasiūlą, taigi verslas pradeda matyti aplinkosaugą  kaip dar vieną įrankį konkurencinėje kovoje“, – kalbėjo forumo koordinatorė,  Alytaus savivaldybės Komunikacijos vedėja Modesta Tarasauskienė.

Su kokias iššūkiais susiduria Europa ir miestai, kaip prie žiedinės ekonomikos principų gali ir privalės prisitaikyti verslas – apie visa tai išgirsite forume. Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija: alytausforumas.lt/registracija

Radijo stoties FM99 eteryje kalbėjomės su ekonomikos forumo pranešėjais. Pasiklausykite pokalbių su jais.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento  direktorė Raminta Radavičienė: „Iki 2035 m. Lietuvoje žiedinės ekonomikos srityje užsibrėžti tikslai paveiks visą verslą. Tačiau tikrai ne visos įmonės vienodai traktuoja būsimus pokyčius. Vieniems tai iššūkiai, kiti akcentuoja atsiveriančias galimybes“.

 

Žaliosios politikos instituto vadovė Ieva Budraitė: „Žaliojimiestųekonomika – tai „win-win“ sprendimai, kai pralošiančių tiesiog nėra. Laikas sugriauti mitą, kad aplinkos apsauga – tai tik kaštai. Priešingai, esminis darnių sprendimų kriterijus – verslo, bendruomenės ir gamtos interesų darna“.

 

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko inovacijų konsultantas  Laurynas Braškus: „Pristatysiu organizuoja modidžiausio Europoje žaliųjų idėjų konkurso “Climate Launchpad” nacionalines komandas, jų idėjas ir patirtį nuo 2015 m.  Taip pat sužinosite apie pirmąjį Lietuvoje organizuojamą tvaraus verslumo mokymus ir konkursą “Futurepreneurs”. Pakviesiu prisijungti prie “Švariųjų technologijų klasterio” Lietuvoje“

 

Europos Komisijos Atstovybės vadovo pavaduotojas Marius Vaščega: „Žiedinė ekonomika keičia iki šiol vyravusį tradicinį “išgauti, pagaminti, panaudoti ir išmesti” modelį, alinantį gamtos išteklius bei didinantį atliekų kiekius, ir kuria naujas galimybes verslui tausoti gamtą, užtikrinti produktų ilgaamžiškumą bei geriau panaudoti atliekas“

 

VŠĮ “Žiedinė ekonomika” vadovas Domantas Tracevičius: „Žiedinė ekonomika prasideda nuo žaliavų pasirinkimo ir dizaino“.

 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas: Kaip ir atskiras maisto atliekų surinkimas, pakartotinio naudojimo sistemos sukūrimas būtų dar vienas didelis žingsnis link žiedinės ekonomikos, įgyvendinant pagrindinį jos principą – atliekos turi tapti tuo, kuo buvo – vėl naudojamais daiktais. ARATC užtikrintai ir nuosekliai eina šia linkme.

 

Alytaus ekonomikos forumo kuratorė Modesta Tarasauskienė.

Komentarai

komentarai(-ų)