Alytaus ir Tilžės teatrai pasirašė partnerystės sutartį

Alytaus miesto ir Tilžės (Sovetskas, Rusija) teatrai pasirašė partnerystės sutartį. Tai, tikima, praplės gastrolių geografiją, atvers platesnes galimybes dalyvauti bendruose projektuose bei programose.

Bendradarbiavimo susitarimas pasirašytas scenoje

Pirmoji teatrų pažintis įvyko šią vasarą. „Tilžės teatro vadovai svečiavosi Alytuje bei Alytaus miesto teatre, tuomet ir kilo mintis sustiprinti bendradarbiavimą su gilias istorines šaknis turinčiu teatru. Juolab, kad artėja programos „Bendradarbiavimas per sieną“ atidarymas“, – sakė Tilžėje kartu su teatro meno vadovu Arvydu Lebeliūnu bei pastatyminės dalies ir renginių techninio aprūpinimo administratoriumi Vytautu Palubinsku Sovetske viešėjusi teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Iš kairės AMT pastatyminės dalies ir renginių techninio aprūpinimo administratorius V. Palubinskas, teatro direktorė I. Pilvelytė, teatro meno vadovas A. Lebeliūnas (organizatorių nuotr.)

Alytiškiai buvo pakviesti į Tilžės teatro 61 –ojo sezono atidarymą, kuris prasidėjo premjera „Maskva – Petuški“ (rež. A. Teriochin). O bendradarbiavimo sutartis pasirašyta po spektaklio čia pat scenoje, aidint gausiems žiūrovų ir artistų aplodismentams. Pats Tilžės teatras šios sutarties pasirašymą pavadino istoriniu teatrui ir miestui.

Įvykiai rutuliojasi greitai

Tilžės teatro vadovai jau lapkritį viešės Alytuje. Jie atvyks į teatrų festivalio COM•MEDIA atidarymą bei pirmąją nakty teatre COM•MOON•A.

Tilžės teatras (organizatorių nuotr.)

„Teatras pažadėjo atvykti su konkrečiais dalykiniais pasiūlymais“, – sakė I. Pilvelytė. „Mes taip pat galvojame apie bendrus planus ir gastroles Sovetske, įvertinome technines galimybes vežti savo spektaklius Tilžės teatro žiūrovui. Juo labiau, kad iki Tilžės teatro vos 200 kilometrų, arčiau nei iki Klaipėdos“.

Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, besidalindama vizito Sovetske įspūdžiais, pastebėjo, kad Tilžės teatras ne tik puikiai atnaujintas, bet jis yra itin mylimas ir gerbiamas. Paklausta kodėl, sakė: „Čia gilios teatrinės tradicijos, teatras skaičiuoja antrą šimtmetį, stiprūs vertybiniai dalykai“.

 

Komentarai

komentarai(-ų)