Alytaus kultūros premijai už gyvenimo nuopelnus – trys kandidatai

Prenumeruokite FM99 podcast’ą „Kultūros pakviesti“: Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

“Kultūros pakviesti” tęsia pažintį su kandidatais į Alytaus m. kultūros premiją už gyvenimo nuopelnus.

Giedrė Bulgakovienė

Kultūros premiją už ilgametį profesionalų, kūrybišką darbą, nuoseklų vadovaujamos bibliotekos naujovių diegimą, naujų bibliotekos paslaugų teikimą gyventojams, išskirtinį literatūros ir kitų meno sričių puoselėjimą siūloma skirti Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorei Giedrei Bulgakovienei (siūlymą pateikė Eglė Teresevičienė).

“Nesu tas žmogus, kur yra tobulas biurokratas ir tik vadybininkas. Svarbiausias dalykas, kurį pavyko padaryti nuo ano amžiaus 93 metų, tai iš 7 rajono bibliotekos filialų, išmėtytų kažkur butukuose ir laiptinėse, sukurti vientisą darbniai veikiančią sistemą,” – paprašyta įvertinti savo veiklą savo Giedrė Bulgakovienė.

Giedrė Bulgakovienė

Vytautas Kolesnikovas

Paveldosaugininkas, dailininkas, politikas Vytautas Kolesnikovas pasiūlytas Kultūros premijai už indėlį į kultūrinį Alytaus miesto gyvenimą pačiais įvairiausiais aspektais (siūlymą pateikė Alytaus kraštotyros muziejus (direktorė A. Jakunskienė). 

“Per 40 mano kūrybos gyvenimo metų Alytaus kultūriniame gyvenime daug kas pasikeitė, nors kai rengdavom Dzūkų dailės dienas, tas gyvenimas gal net aktyvesnis buvo, bet dabar vėl po truputį įsivažiuoja, nemažai parodų vyksta Alytuje,” – džiaugiasi Vytautas Kolesnikovas.

V. Kolesnikovas – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio dalyvis, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatas, 1997–2011 m. dirbo Kultūros vertybių apsaugos departamento Alytaus teritorinio padalinio vadovu, buvo dailės paveldo vertinimo ir kultūros vertybių tvarkymo darbų ekspertas. Tapyba – dar viena V. Kolesnikovo domėjimosi ir saviraiškos sritis, būdas reflektuoti savaip pamatytą ir apmąstytą pasaulį.

Vytautas Kolesnikovas

Algirdas Verbauskas

Dar vienas kandidatas į kultūros premiją už gyvenimo nuopelnus – smuikininkas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantas Algirdas Verbauskas.

“Pažvelgus atgalios tas visas kelias atrodo prabėgęs labai greitai, keliolika daugiau metų, net nepagalvojau, kad pradėdamas smuikininko karjerą Alytaus muzikos mokykloje, kad baigsis tas etapas tokiu pastebėjimu iš kolegų,” – kalba smuikininkas. 

A.Verbauskas – vienas iš Dainavos šalies muzikos festivalio organizatorių, koncertų „Sugrįžę mūzos“ organizatorius, kamerinės muzikos programos su talentingais Alytaus muzikos mokyklos smuikininkais rengėjas. Jo kandidatūrą už ilgametę (2004–2020 m.) kūrybinę veiklą Dainavos šalies muzikos festivalyje pasiūlė VO Alytaus styginių kvartetas (vad. D. Martikonytė).

Algirdas Verbauskas

Klausykite pokalbius su kandidatais!

Trys 2 tūkst. 500 eurų kultūros premijos: 2 už aktyvią kūrybinę veiklą ir 1 premija už  ypač svarbią ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą, bus įteiktos birželio 19 d. Alytaus miesto šventės metu.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Komentarai

komentarai(-ų)