Alytaus lankininkė Inga Kizeliauskaitė puikiai pasirodė Europos šaudymo iš lanko čempionate

Liepos 21 – 27 dienomis Echmiadzin (Armėnijoje) vyko Europos šaudymo iš lanko čempionatas, kuriame startavo net 7  Lietuvos lankininkai.

Inga Kizeliauskaitė

Itin sėkmingai varžybos šįkart susiklostė Alytaus lankininkų klubo „Žaliasis lankas“ atstovei Ingai Kizeliauskaitei. Lietuvė atrankoje surinko 669 taškus ir buvo 34-a tarp 39 šaulių, bet nepaisant alinančio karčio pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 135:132 nugalėjo prancūzę Laure de Matos. Moterų skriemulinių lankų grupės antrajame atkrintamųjų varžybų etape lietuvė netikėtai, bet gana įtikinamai 139:133 nugalėjo 2013 m. pasaulio vicečempionę Ivaną Buden iš Kroatijos, kuri kvalifikacijoje buvo 2-a. 34-ą vietą kvalifikacijoje užėmusi I.Kizeliauskaitė savo žygį baigė aštuntfinalyje, kuriame 139:142 nusileidoi italei Marcellai Tonioli, kuri kvalifikacijoje buvo 15-a. Galutinėje įskaitoje Lietuvos lankininkė užėmė aukštą 9 vietą.

I.Kizeliauskaitė kartu su Vladu Šigausku taip pat dalyvavo mišrių porų varžybose. 14-ą vietą kvalifikacijoje užėmę lietuviai pagerino Lietuvos rekordą, o aštuntfinalyje tik po atkaklios kovos 150:152 nusileido Mike‘ui Schloesseriui ir Ingei van Caspel iš Olandijos, kurie kvalifikacijoje buvo 3-ioje vietoje. Lietuvos atstovai galutinėje lentelėje užėmė 9 vietą.

Europos šaudymo iš lanko čempionate iškovotos dvi devintos vietos kol kas yra aukščiausias Ingos Kizeliauskaitės pasiekimas tokio lygio varžybose.