Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ pradeda 25 sezoną!

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ pradeda 25 sezoną! Apie jį, laukiančius naujus spektaklius, planus Alytaus – kultūros sostinės metams, apie prabėgusią vasarą ir daug kitų smagiai aitvariškų dalykų FM99 eteryje kalbėjome su lėlių teatro vadove Loreta Skruibiene.

Loreta Skruibienė

Rugsėjo 18 dieną 12.00 val. esame kviečiame į Lėlių kambarį kur pamatysime spektaklį “Pašėlusiai keista kelionė”, pagal L. Kavolės knygą!

Mūsų laikais žmonės taip įsibaiminę, kad dažnas apkibęs baimėmis kaip varnalėšų dagiais. Baimės truputį panašios į gripo virusą, tad nuo tėvų jomis užsikrečia ir vaikai. Tada tėvai būna nepatenkinti, ima spausti mažuosius tų baimių atsikratyti. Tik užmiršta pasakyti, kaip tai padaryti.

Ir kur baimes geriausia įveikti? Žinoma, kad fantazijose, ir kaip? O gi keliaujant. Taigi jūsų laukia viena ilga, kvapą gniaužianti kelionė, padėsianti nedrąsiems atsikratyti baimių. O galbūt paaiškės, kad baimių turi ir dar kažkas iš keliautojų – kartu jas įveikti žymiai lengviau…

Pjesės autorė ir režisierė Loreta Skruibienė. Vaidina aktorė Jūratė Kundrotienė. Muzikos autorius Vytautas Skruibys.

Kaip pasakojo L. Skruibienė: naujame, jubiliejiniame sezone, jus pakviesime į tris naujas spektaklių vaikams premjeras. Iki naujų metų pristatysime spektaklį pavadinimu “Pasaka(NE)pasaka”, kuriame analizuojama ir meninėmis lėlių teatro priemonėmis perteikiama vaikų patyčių problema. Spektaklis – tai pagalba vaikams atpažinti ir sustabdyti savyje kylantį norą pažeminti savo draugą ar klasioką.

Antroji iki naujų metų numatoma premjera – šešėlių lėlių teatro edukacinis spektaklis-žaidimas “Žirklės, popierius ir pasaka”, supažindinantis su Dzūkijos krašto rašytojo Anzelmo Matučio kūriniu “Kas žmogiuko širdyje”.

Trečioji spektaklio premjera numatoma Kalėdiniam laikotarpiui. Tai linksma trijų pasakų “Snieguolė ir septyni nykštukai”, “Pelenė” ir “Raudonkepuraitė” atvirkštinė interpretacija. 

Šiais metais planuojamas ir teatro jubiliejui skirtas renginys, tačiau kol kas jis dar laikomas paslaptyje.

Be kūrybinės veiklos, teatras taip pat atskirą dėmesį skirs edukacinėms programoms –  edukacinių laidų ciklo „Pasakadieniai“ projekto sklaidai.

Siekdami mažinti karantino metu patiriamą atskirtį tarp visuomenės ir kultūros, „Aitvaras“ šiemet ypatingą dėmesį skirs skaitmeninio turinio kūrimui ir prieinamumui.

Kūrybinės dirbtuvės ir spektakliai bus taip pat prieinami švietimo įstaigoms ir mokiniams, pasirinkusiems „Kultūros paso“ paslaugas.

Smulkesnės informacijos apie renginius ieškokite: www.leliuteatrasaitvaras.lt;  facebook paskyroje Lėlių kambarys arba Aitvaras teatras;  rašykite el.p.: alytausleles@gmail.com; skambinkite telefono numeriu: 8-315-25737.

Komentarai

komentarai(-ų)