Alytaus Likiškėlių pagrindinėje mokykloje atidaryta moderni kulinarijos klasė

 

Nuo šiol Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos mokiniai blynus, pyragus, sausainius ir kitus skanumynus galės kepti jaukiai ir moderniai – čia atidaryta „Virtuvės mitų griovėjų“ (VMG) kulinarijos klasė.

Į beveik 54 kv. metrų klasės atidarymą susirinko gausus būrys svečių: mokyklos bendruomenė, projekto organizatoriai ir rėmėjai, savivaldybės atstovai. Užsukus į klasę žvilgsnį patraukia spalvingas interjeras, moderni buitinė technika, mobilūs stalai, kėdės, bibliotekėlė.

Kulinarijos klasės įrengimas – Virtuvės mitų griovėjų organizuojamo projekto „VMG mokykla“ dalis. Pasak projekto vadovo Alfo Ivanausko, kulinarijos klasės tikslas yra skatinti vaikų kūrybiškumą virtuvėje bei domėjimąsi sveika mityba. „Mes siekiame atkreipti dėmesį į vaikų ugdymą maitinimo srityje ir kad tai būtų svarbu ne tik patiems vaikams, bet ir tėvams, miesto bendruomenei. Mūsų tikslas yra užauginti ne kulinarus, bet pilnaverčius žmones, kurie moka vieną kitą patiekalą gaminti, žino, kaip elgtis prie stalo. Tai, ko neturėjau vaikystėje, dabar po truputį noriu įgyvendinti visos Lietuvos mastu“, – apie projekto tikslus kalbėjo A. Ivanauskas.

IMG_0677

Alytaus Likiškėlių pagrindinėje mokykloje atidaryta ketvirtoji Lietuvoje projekto „VMG mokykla“ kulinarijos klasė.

Likiškėlių mokyklos mokiniai naująją klasę jau išbandė ir pagamino pirmąjį desertą, kuriuo kvietė vaišintis visus, į kulinarijos klasės atidarymo šventę susirinkusius svečius. Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius teigė, jog tokia kulinarijos klasė galėtų būti kaip mokinių profesinio orientavimosi galimybė.

Pasak Likiškėlių direktoriaus Algirdo Stašiausko, naujoji klasė gerins ir visos mokyklos įvaizdį. „Senoji klasė buvo tikrai prastos kokybės, labai džiaugiamės, kad mokiniai galės gaminti naujoje, modernioje klasėje, kuri pagerins ir visos mokyklos įvaizdį“,- sakė A. Stašiauskas.

Įrengti kulinarijos klasę Alytaus Likiškėlių mokykloje kainavo beveik 12 tūkst. eurų. Didžiąją dalį lėšų skyrė Alytaus miesto savivaldybė. Kulinarijos klasės remontą atliko Alytaus profesinio rengimo centras.  Tai jau ketvirtoji  „VMG mokykla“ kulinarijos klasė. Pirmosios modernios „VMG mokykla“ kulinarijos klasės jau įrengtos Pabradėje ir Klaipėdoje. 2016-ais metais VMG mokykla visoje Lietuvoje planuoja įrengti dar keturias tokias klases.

 

Komentarai

komentarai(-ų)