Alytaus miestas ir rajonas gavo 3 mokyklinius autobusus

Švietimo ir mokslo ministerija antradienį savivaldybėms perdavė 82 naujus mokyklinius autobusus. Jų sulaukė 55 savivaldybės, 21 gavo po dvi transporto priemones. Visuose autobusuose įrengti ES standartus atitinkantys užvedimą blokuojantys alkoholio tikrintuvai. Visi autobusai yra 19 vietų: 35 – „Mersedes“ ir 47 – „Iveco Daily“ markės.

Nuo rugsėjo 1-osios šiuo autobusiuku į mokyklą keliaus Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokiniai (AMS nuotr.)

Švietimo ir mokslo ministerija Alytaus miestui skyrė geltonąjį autobusiuką. Nuo rugsėjo 1-osios šiuo autobusiuku į mokyklą keliaus Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokiniai. Vilniaus Katedros aikštės du nauji geltonieji autobusai išriedėjo ir  Alytaus rajono link. Jais bus vežami Daugų Vlado Mirono gimnazijos ir Simno specialiosios mokyklos mokiniai.

Mokyklinių autobusų perdavimo ceremonijoje dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais kaimų ir miestelių mokiniai ne tik greičiau ir saugiau pasieks mokyklas – dar daugiau vaikų turės galimybę lankyti būrelius ar vykti į pažintines keliones po Lietuvą, aplankyti muziejus ar teatrus.

Naujas mokyklinis autobusas Daugų gimnazijai (ARSA nuotr.)

Nauji autobusai pirmiausia skirti toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenantiems mokiniams, priešmokyklinio ugdymo vaikams vežti, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, turėjusiems pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo ar pertvarkymo. Trisdešimt autobusų pakeis jau netinkamus naudoti geltonuosius autobusiukus.

Nuo rugsėjo 1-osios šiuo autobusiuku į mokyklą keliaus Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokiniai (AMS nuotr.)

Atsižvelgdama į mokyklinių autobusų poreikį, Švietimo ir mokslo ministerija antrus metus iš eilės padvigubino perkamų geltonųjų autobusų kiekį. Nuo 2016 metų ministerija mokykliniams autobusams pirkti papildomai naudoja ir ES projekto lėšas. Šiemet už daugiau nei 1 mln. eurų iš ES paramos nupirkti 35 autobusiukai. O tęsiant ministerijos vykdomą Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais 2013–2017 metais programą, už daugiau nei pusantro milijono eurų nupirkti dar 47 autobusai. Per 17 metų ŠMM jau yra nupirkusi 903 autobusus. Kasdien geltonaisiais autobusais į mokyklas vyksta apie 20 tūkst. mokinių.

Komentarai

komentarai(-ų)