Alytaus miesto savivaldybė – pirmoji viešojo sektoriaus įstaiga, kurioje praktikuojama Lean sistema

Rugsėjo 20 d. Alytaus miesto savivaldybė pakvietė į atvirą „Lean“ dieną „Kaip efektyviau dirbti, taikant „Lean“ metodus savivaldoje“. „Lean“ sistemos tikslas – tobulinant procesus, sukurti didesnę vertę su mažesniais ištekliais. Nors viešasis sektorius dar tik pradėjo kalbėti apie „Lean“ metodikos taikymą plačiu mastu, Alytaus savivaldybėje ji jau taikoma daugiau kaip metai.

Alytaus miesto savivaldybė – pirmoji viešojo sektoriaus įstaiga, kurioje praktikuojama Lean sistema (AMS nuotr.)

Susipažinti su „Lean“ metodų taikymu praktiškai atvyko keletas Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių, kolegos iš Marijampolės, Lazdijų ir Panevėžio savivaldybių. „Lean“ teoriją išsamiai išdėsčius konsultantui Gintarui Vyšniauskui, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas pristatė iššūkius, su kuriais susidūrė savivaldybė, diegdama „Lean“, bei pirmuosius rezultatus – sutaupytas lėšas, darbo valandas, pagreitintus procesus. „„Lean“ sistema – tai visų pirma mąstymo ir darbo tobulinimo kultūra“, – teigė V. Jastremskas. „Išvedant paralelę su verslu, mūsų klientai – Alytaus gyventojai, kuriems teikiamas paslaugas tobuliname, pavyzdžiui, trumpindami atsakymų į paklausimus, leidimų išdavimo laiką bei mažindami perteklinius reikalavimus.“

Alytaus miesto savivaldybė – pirmoji viešojo sektoriaus įstaiga, kurioje praktikuojama Lean sistema (AMS nuotr.)

Antroje dienos dalyje Statybos, Vaiko teisių apsaugos, Buhalterinės apskaitos ir Aplinkos apsaugos padaliniai pristatė išsikeltus tikslus, jų matavimo bei tobulinimo veiksmus. Po jų virė aktyvios diskusijos. Apibendrindamas dieną, kompanijos „Deloitte Lietuva“ konsultantas Juozas Mikulis pasidalijo „Lean“ taikymu įvairiose srityse, išskyrė viešąjį sektorių kaip žengiantį pirmuosius žingsnius ir džiaugėsi Alytaus miesto lyderyste jame.

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)