Alytaus miesto savivaldybės biudžeto surinkimo planas viršytas 7,7 proc.

2017 m. liepos 21 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad Alytaus miesto savivaldybės biudžeto surinkimo planas 2017 m. I pusmetį ne tik įvykdytas, bet ir 7,7 proc. viršytas.

Į Alytaus miesto savivaldybės biudžetą surinkta 12 875 tūkst. eurų pajamų, t. y. gauta   923 tūkst. eurų daugiau nei planuota. Taip pat viršytas Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) surinkimo planas: GPM pajamų gauta 10226 tūkst. eurų –   766 tūkst. eurų (8,1 proc.) daugiau nei buvo planuota.

„Biudžeto plano įvykdymui didelę įtaką turi GPM surinkimas, nes jis sudaro didžiąją dalį pajamų. Kadangi šių metų pirmąjį pusmetį viršyti ne tik Gyventojų pajamų, bet ir turto bei kitų mokesčių surinkimo planai, biudžeto surinkimas įvykdytas daugiau nei šimtų procentu,“ – sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, jog svarbūs veiksniai, lemiantys GPM pajamų augimą, yra darbo užmokesčio ir gyventojų užimtumo pokyčiai. „2017 m. I ketv., palyginti su 2016 m. I ketv., vidutinis darbo užmokestis didėjo visoje Kauno AVMI aptarnaujamose apskrityse: Kauno — 3,9 proc., Alytaus — 3,0 proc., Marijampolės – 2,4 proc.“.

Į Alytausapskrities savivaldybių biudžetus šiais metais surinkta 36 592,9 tūkst. eurų mokesčių ir kitų įmokų, pajamų surinkimo planas įvykdytas 110,1 proc., t. y. gauta 3 342 tūkst. eurų daugiau nei planuota ir 12 154 eurų  arba 49,7 proc. daugiau nei 2016 m. I pusmetį.

J.Stankienės teigimu, labiausiai prie gero mokesčių surinkimo prisideda tinkamas ir savalaikis mokesčių mokėjimas, todėl administruojant mokesčius itin svarbus bendradarbiavimas ne tik su mokesčių mokėtojais, bet su vietos savivaldybe.

„Kauno AVMI ir Alytaus miesto savivaldybė yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, nuolat keičiamasi mokestinėmis aktualijomis, informacija, kaip mokesčių mokėtojams sekasi mokėti mokesčius,“ – sako J.Stankienė.

Kauno AVMI aktyviai bendradarbiauja su visomis Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskričių savivaldybėmis. Reguliarių vadovų susitikimų metu savivaldybės atstovams pristatomi biudžeto surinkimo įvykdymo rezultatai, svarbiausi mokesčių administratoriaus uždaviniai. Savivaldybės vadovai aktyviai prisideda prie socialinės reklamos, mokesčių mokėtojų sąmoningumo ugdymo.

J.Stankienės teigimu, labiausiai prie gero mokesčių surinkimo prisideda tinkamas ir savalaikis mokesčių mokėjimas. (Pixabay nuotrauka)

Kauno AVMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Išlikus neaiškumams pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Komentarai

komentarai(-ų)