Alytaus miesto teatre – Kirilo Glušajevo premjera „Broliai ir seserys”

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Lapkričio 5d. Alytaus miesto teatre premjera – režisieriaus Kirilo Glušajevo „Broliai ir seserys“. Pasak režisieriaus, nuo vasaros iki dabar įvyko labai daug „spektalių“ ir jo repeticijose.

Kirilas Glušajevas ir Liudas Ramanauskas FM99 studijoje

„Kiekviena repeticija yra labai pilna, vaiski, gyva, gyvybinga ir intensyvi. Dėl to dirbant su aktoriais, darant labai daug bandymų kiekvieną repeticiją mes sukurdavome vis po naują spektaklį. Dabar tiesiog bus klausimas, ties kuo mes norime apsistoti ir ką norime pavadinti premjera.“, – kalbėjo K.Glušajevas. Trupės kūrybiniai ieškojimai su premjera tikrai nesibaigs, sako režisierius, tiesiog persikels į kitą lygį – bendravimą su žiūrovais.

Dažna K.Glušajevo darbų tema – santykiai ir ryšys tarp žmonių, nes tai, ano jo, yra vienas svarbiausių dalykų gyvenime.

„Taip jau susiklostė, jog mano visų spektaklių dėmesio centre – ryšiai tarp žmonių. Ryšiai, kurie yra pažeisti, netaisyklingi, neharmoningi. „Broliai ir seserys“ – ne pirmas spektaklis, kurį statau apie šeimos santykius. Yra sakoma, kad visi mes kilę iš vaikystės, lygiai taip pat visi mes kilę iš šeimų. Gyvenimiška patirtis rodo, kad idealių šeimų nebūna. Idealo nėra, bet daug kas jo norėtų ir siekdami to idealo kartais nemato, kaip pažeidžia kitus šalia esančius žmones.“, – pasakojo K.Glušajevas.

Repeticijų akimirkos. Nuotraukoje rež. K.Glušajevas, aktorės Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, Ona Gudaitytė. Nuotraukos autorė Miško Motė

Vienas iš svarbių pasikeitimų, kurį turėjo padaryti spektaklio aktoriai vyrai – užsiauginti ūsus (kai kurie ir barzdas). 

„Ūsai (galbūt jaunesnėms kartoms tai jau bus kitaip) – mano kartos ir vyresniems žmonėms ūsas ir tėvas yra praktiškai sulyginti. Tai galbūt susiję su tuo, kad mūsų tėvai buvo jauni, kai ūsai buvo madingi. Bet nori ar nenori, ūsai, tėvas, tėvo sandalai atidaro tam tikrų asociacijų skrynią.“ – savo sprendimą aiškina režisierius.

Spektaklyje labai svarbi autentika – dauguma daiktų nėra specialiai gaminti spektakliui, jie surinkti iš kaimų, sodybų ar kitaip užgyventi. Nemažai rūbų yra iš senesnių spektaklių, taip pat, pasak režisieriaus, rūbai buvo atrinkti stebint žmones gatvėje ir kopijuojant jų drabužius.

„Neseniai sėdėjome kavinėje ir žiūrim – kita gatvės puse eina vyras, ir jis tip-top apsirengęs taip, kaip mes aprengėme viena iš savo personažų“, – pasakoja režisierius.

K.Glušajevas

„Broliai ir seserys” kviečia visus pasiilgusius paprastų istorijų apie paprastų žmonių santykius, jausmus ir išgyvenimus, kurie būna „visokie”, kurie būna „kaip pas visus”, bet nustebina kiekvieną, kai kalbama apie palikimo dalybas. 

Vienas brolis ir trys seserys susitiks vedini turtinių klausimų ir bus labai įdomu, kuo toks svarbus tampa: TĖTI, AR U MANE MYLI?”.

Spektaklis „Broliai ir seserys“ leidžia iš arti stebėti svarbų  bei lemiamą šeimos gyvenimo momentą, apipintą  prisiminimais arba sapnais, ilgesio ir vilties, nuoskaudos ir lūkesčių. Praeitis, dabartis ir ateitis susijungia ir tampa labai sunku išnarplioti susipynusius mazgus.

Repeticijų akimirkos. Nuotraukoje rež. K.Glušajevas, aktoriai Vaidas Praspaliauskas, Jonas Gaižauskas, Povilas Adomaitis, Eglė Juškaitė, Ona Gudaitytė. Nuotraukos autorė Miško Motė

Spektaklio premjera – lapkričio 5 d. 18 val. Alytaus miesto teatre.

Projektas LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Komentarai

komentarai(-ų)