Alytaus miestų partnerių sąrašą papildė Kremenčukas

Alytus plečia ryšius užsienyje – Dzūkijos sostinės miestų partnerių sąrašas pasipildė dar vienu miestu partneriu. Spalio 20 d. Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius ir Kremenčuko (Ukraina) miesto meras Vitalijus Maleckis pasirašė miestų bendradarbiavimo sutartį.

Šis oficialiai miestų draugystę įteisinantis dokumentas pasirašytas Alytaus miesto savivaldybės mero V. Grigaravičiaus ir jį lydėjusios delegacijos vizito Kremenčuke metu.

Alytaus miestų partnerių sąrašą papildė Kremenčukas (AMS nuotr.)

Nuo šiol Alytus ir Kremenčukas bendradarbiaus ekonomikos, pramonės, švietimo, kultūros ir meno, viešojo sektoriaus, turizmo plėtros ir bendrų savivaldybių projektų įgyvendinimo srityse.

Kaip Ukrainos žiniasklaidai teigė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Kremenčuku  neskubėta. Pirmieji draugiški ryšiai tarp miestų užsimezgė 2016 m. pabaigoje. Tuomet su pirmuoju oficialiu vizitu į Alytų atvyko Kremenčuko miesto savivaldybės vadovų delegacija, kiek vėliau dalyvauti tarptautiniame miestų partnerių fotografų projekte buvo pakviestas Kremenčuko fotografas Aleksandras Grinchenko. Šiemet Alytaus miesto šventėje apsilankė Kremenčuko miesto meras kartu su lydinčia delegacija. Visų šių vizitų metu daug diskutuota apie galimas miestų bendradarbiavimo kryptis, planuotos galimos veiklos.

Bendradarbiauti su viena iš Alytaus miesto mokyklų pareiškė norą Kremenčuko miesto licėjus (AVPK nuotr.)

„Šiandien mes atverčiame naują  bendros Europos istorijos puslapį – bendradarbiavimo su Europos Sąjungos miestu puslapį. Tokius atsakingus žingsnius kaip šis reikia žengti labai apgalvotai ir  tai daryti  ne vien tam, kad būtų pasirašytas miestų bendradarbiavimą  įteisinantis dokumentas, bet ir  tam, kad realiai dirbtume kartu,“ – sutarties pasirašymo ceremonijos metu kalbėjo ir bendradarbiavimu su Alytumi džiaugėsi Kremenčuko miesto meras V. Maleckis.

Vos pasirašius sutartį Alytaus ir Kremenčuko miestų vadovai ėmė planuoti pirmuosius bendrus darbus.  Alytaus miesto savivaldybės mero V. Grigaravičiaus teigimu, planuojama Kremenčuko miesto menininkus pakviesti dalyvauti Alytuje vyksiančiuose kultūros renginiuose, pleneruose, ketinama įgyvendinti bendrus jaunimo ir socialinius  projektus. Bendradarbiauti su viena iš Alytaus miesto mokyklų pareiškė norą Kremenčuko miesto licėjus. Spalio 30 d. Alytaus miesto savivaldybės Aplinkos ir plėtros komitetas  surengs pirmąją tiesioginę skype konferenciją su vienu iš Kremenčuko miesto komitetų. Jos metu abiejų miestų tarybų nariai mėgins susipažinti su darbo specifika, diskutuos apie bendras miestų tvarkymo ir kitas problemas.

Vizito Kremenčuke metu Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius ir jį lydėjusi delegacija ne tik susitiko su Kremenčuko miesto vadovais, bet ir apsilankė licėjuje, Nacionalinės gvardijos poligone, kompanijoje „AVIA“, Michailo Ostrogradskio universitete, susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Ukrainoje Mariumi Janukoniu.

Kremenčuko miestas Alytaus miestų partnerių sąraše – dvidešimt trečiasis.  Alytaus miestas draugiškus bendradarbiavimo ryšius palaiko su Lenkijos, Latvijos, Prancūzijos, JAV, Kinijos, Japonijos, Norvegijos, Baltarusijos, Karelijos ir kt. šalių miestais.

Kremenčukas įsikūręs   Ukrainos Poltavos srityje prie Dniepro upės. Tai pramonės miestas. Čia išvystyta naftos perdirbimo, mašinų gamybos, maisto, chemijos pramonės. Kremenčuke gyvena  apie 250  tūkst. gyventojų.

Komentarai

komentarai(-ų)