Alytaus mieto teatras pagaliau turės išorinį užrašą

Alytaus mieto teatras turės išorinį užrašą. Tam pritarė  Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai, tvirtindami šių metų miesto biudžetą.

Daugiau kaip ketvirtį amžiaus skaičiuojantis Alytaus miesto teatras iki šiol mieste buvo pastatas be pavadinimo. Dažnas į miesto centrą užsukęs žmogus klausdavo, kur yra teatras? Ne vienerius metus buvo sunku įtikinti politikus, jog reprezentacinėje miesto vietoje esantis teatras turi adresą , bet jis turi turėti ir išorinį užrašą.   Alytaus miesto teatras kelis kartus buvo surengęs konkursą išorinio užrašo sukūrimui, tačiau projektai stalčiuje greitai pasensta. Regis, šįkart bus kitaip.

Alytaus mieto teatras turės išorinį užrašą (Alytaus teatro iliustracija)

2016 metais Alytus miesto teatras savo iniciatyva surengė teatro pavadinimo išorinio užrašo idėjos konkursą. Buvo pateikti keturi pasiūlymai o iš jų komisija, kurioje dirbo architektai, menininkai bei miesto savivaldybės atstovai, išrinko nugalėtoją. Juo tapo iš Alytaus kilusio  architekto Laimio Kaziukonio projektas „Gyvai“. Pagal autoriaus koncepciją  užrašas bus visada „gyvas“.  Ne tik pats užrašas, bet ir jo raidžių projekcija, susidarius šešėliui, būtų matoma ant pastato fasado. Priklausomai nuo natūralaus apšvietimo, keisis ir pats šriftas, jis nuolat bus kitoks.

„Teatro menas taip pat yra gyvas, nuolat kintantis procesas, todėl šio išorinio užrašo koncepcija  atitinka teatro esmę. Tamsiuoju paros metu užrašą ketinama apšviesti, jis bus matomas iš toli“, – sako Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Alytaus mieto teatras turės išorinį užrašą (Alytaus teatro iliustracija)

Šiemet Alytaus miesto teatras tikisi atnaujinti ir savo vizualinį identitetą, t.y sukurti naują teatro firminį stilių, logotipą, spalvinį bei grafinį įvaizdį. Todėl planuojama susisiekti su išorinio užrašo  autoriumi, ieškoti bendrų vizualinių sprendimų bei pradėti įgyvendinti projektą. „Tikimės, kad naująjį sezoną rugsėjo mėnesį pradėsime,  kviesdami į naujai save pristatantį teatrą, kurio fasade pagaliau bus užrašas, nurodantis, kad tai – ALYTAUS MIESTO TEATRAS“, –  viltingai teigė teatro vadovė.

Alytaus miesto teatro informacija

Komentarai

komentarai(-ų)