Klausyti gyvai

15:15 - 16:00

Savaitgalio afiša

Alytaus plaukikės Taline iškovojo 10 medalių ir perrašė Lietuvos plaukimo rekordų knygą

Savaitgalį Taline vykęs Baltijos šalių plaukimo čempionatas ir jaunių mačas pažymėtas solidžiu Alytaus miesto plaukikų iškovotų medalių skaičiumi ir pasiektais Lietuvos rekordais. Dvi dienas trukusiose varžybose iš viso dalyvavo 305 sportininkai iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos. Alytaus garbę suaugusių čempionate gynė Greta Gataveckaitė, o jaunių mače Ieva Jacevičiūtė, Gabija Mankauskaitė, Karina Janulevičiūtė ir Adas Asajavičius.

Estijos sostinėje visu gražumu atsiskleidė trenerio Kęsto Margevičiaus auklėtinė Ieva Jacevičiūtė. Ši Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) plaukikė Taline iškovojo penkis medalius. Alytiškė plaukdama 400 m kompleksiniu stiliumi distanciją įveikė per 5:04.96 min., laimėjo auksą, pagerino Lietuvos mergaičių iki 15 bei iki 17 metų rekordus ir pasiekė geriausią rezultatą tarp visų jaunių merginų skaičiuojant reitingo taškus! Ieva taip pat buvo greičiausia plaukdama 200 m kompleksiniu būdu (laikas – 2:26.32 min.) ir antra plaukdama 100 m peteliške (1:09.55 min.). Dar du medalius alytiškė iškovojo estafečių rungties plaukimuose: 4×100 kompleksiniu stiliumi (4:34.47) bei 4×100 m laisvu stiliumi stiliumi (4:08.60). Pažymėtina, jog pastarajame plaukime Ieva pasiekė savo geriausią asmeninį rezultatą, 100 m laisvu stiliumi nuplaukusi per 1:00.52 min.

Ieva_Jaceviiute_2016
Alytiškė Ieva Jacevičiūtė perrašė Lietuvos plaukimo rekordų knygą (nuotr. ASRC)

Taline puikius rezultatus demonstravo ir kiti Alytaus miesto plaukikai. ASRC komandą atstovavusi Gabija Mankauskaitė (treneris K.Margevičius) plaukdama 100 m nugara (1:07.84 min.) iškovojo auksą, o plaukdama 200 m nugara (2:30.87 min.) finišavo trečia. Įdomu, jog abu šios sportininkės Estijoje užfiksuoti laikai plaukiant nugara yra geriausi jos karjeros asmeniniai pasiekimai. Baltijos šalių jaunių mače arti apdovanojimų pakylos liko dar vienas K.Margevičiaus auklėtinis Adas Asajavičius. Keturis asmeninius rekordus varžybose pagerinęs alytiškis arčiausiai medalio buvo priartėjęs (pristigo vos 0.26 sek.) plaukdamas 200 m laisvu stiliumi (2:06.63 min.), kai finišavo penktas. Verta pastebėti, jog Adui teko kovoti prieš metais vyresnius sportininkus.

Alytaus miesto garbę šiose varžybose taip pat gynė ir PVF sportininkės, kurias plaukimo paslapčių mokina treneris Egidijus Kašėta. Suaugusių grupės varžybose dalyvavusi Greta Gataveckaitė triumfavo plaukdama 400 m laisvu stiliumi (4:42.54 min.). Jos kolegė Karina Janulevičiūtė, dalyvavusi jaunių grupės varžybose, pasidabino dviem sidabro medaliais. Alytiškė finišavo antra plaukdama 200 m laisvu stiliumi (2:15.50 min.) ir 400 m laisvu stiliumi (4:44.68 min.).

Bendroje komandų įskaitoje suaugusiųjų grupėje nugalėjo Estija (321 taškas), antroje vietoje liko Lietuva (259), trečioje Latvija (187). Baltijos šalių jaunių mačo nugalėtojais tapo Lietuva (311), estai finišavo antri (272), latviai – treti (187).