Alytaus policija įspėja gyventojus apie kietuoju kuru „prekiaujančius“ sukčius

Alytaus policija atlieka šešis ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo, kai neva pjuvenų briketus parduodantys prekeiviai pasisavindavo avansu sumokėtus pinigus.

Policijos duomenimis, ikiteisminiai tyrimai pradėti rugsėjo–spalio mėnesiais. Asmenys, interneto svetainėje radę skelbimą apie parduodamus pjuvenų briketus, į nurodytą sąskaitą perveda nuo 200 iki 300 eurų, neįsitikinę dėl prekių ir pačių prekeivių tikrumo.

Alytaus policija įspėja gyventojus apie kietuoju kuru „prekiaujančius“ sukčius (asociatyvi nuotr.)

Nuo sukčių, parduodančių šias prekes, jau nukentėjo Alytaus, Prienų, Druskininkų ir Varėnos gyventojai. Radę interneto skelbimų svetainėje skelbimą apie parduodamus kietojo kuro briketus, po pokalbio su pardavėju jie sutikdavo pervesti reikalaujamą avansą. Tuomet skelbimas būdavo pašalinamas, o telefonu su pardavėju susisiekti nepavykdavo ir tekdavo kreiptis į policiją.

Pasak policijos, tikėtina, kad tokio pobūdžio nusikalstamos veikos gali būti daromos ir toliau.

Siekdama užkardyti tokio pobūdžio nusikalstamas veikas ir apsaugoti gyventojus nuo sukčių, Alytaus policija pataria visų pirma pareikalauti individualiosios veiklos liudijimo, o kitu atveju – asmens tapatybės kortelės su nuotrauka ir pavarde kopijos. Susitikus su pardavėju, galima tiesiog paprašyti pateikti dokumentą ir įsitikinti prisistačiusio asmens tapatybe. Be to, labai svarbu kritiškai vertinti rinkos ir siūlomos kainos santykį, nes maža kaina dažnai yra nesuderinama su kokybės standartais.

Komentarai

komentarai(-ų)