Alytaus policijoje – 24 pranešimai apie nesilaikančius saviizoliacijos ir karantino taisyklių

Visoje Lietuvoje per trečiadienį policija sulaukė 350 pranešimų dėl karantino pažeidimų, Alytuje – 24 pranešimai dėl saviizoliacijos pažeidimų ir buvimo viešoje vietoje. Dėl saviizoliacijos – 11 atvejų, kiti dėl karantino sąlygų nesilaikymo, FM99 sakė Kristina Janulevičienė, policijos atstovė.

Kristia Janulevičienė apie pranešimus ir ką tokiu atveju daro policija

Dėl iš užsienio grįžusiųjų saviizoliacijos nesilaikymo piktinasi ir FM99 klausytojai, siųsdami nuotraukas apie įrodymus.

Klausytojo atsiųsta nuotrauka

Pranešimų visoje Lietuvoje apie karantino pažeidimus kiekvieną dieną registruojama vis daugiau: sekmadienį tokių pranešimų buvo 50, pirmadienį – 135, antradienį – 255.

Pasak policijos atstovo, pareigūnai dėl jų savo ruožtu tyrimų nevykdo, tiesiog įspėja pažeidėjus, susisiekia su tais asmenimis arba įmonėmis ir perspėja bei informaciją perduoda Visuomenės sveikatos centrui, kurie turi teisę surašyti protokolą.

Lietuvoje įvedus karantiną uždrausta prekyba visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais, taip pat maisto produktais leidžiama prekiauti turguose. 

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui. 

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai. 

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui. 

Dėl izoliacijos ar karantino taisyklių pažeidimų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gali skirti pažeidėjams administracines nuobaudas, taip pat, pasitelkus policiją, pradėti baudžiamąjį procesą. 

Izoliaciją pažeidžiantiems asmenims gali būti taikoma ir priverstinė izoliacija arba hospitalizacija. 

Trečiadienio vakarą skelbta, jog iš Santaros klinikų pasišalino trylikametė, pristatyta dėl įtariamo koronaviruso. Ketvirtadienio ryto duomenimis, jos testas dėl koronaviruso yra neigiamas. Mergaitė ketvirtadienio rytą dar nėra rasta.

Susiję:

Už karantino režimo taisyklių nepaisymą gresia baudos

Komentarai

komentarai(-ų)