Alytaus teatras kuria tiltus su Sovetsku

Alytaus miesto teatras laimėjusi projektą „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ ir tai teatrui leido vykdyti savo veiklą šiuo sunkiu laikotarpiu. Alytaus miesto teatro direktorė ir projekto vadovė Inesa Pilvelytė džiaugiasi, kad projektas suteikė progą teatro personalui tobulinti savo žinias.

‚‚Dar praeitą vasarą galėjome organizuoti scenos menų stovyklą, kurioje visa teatro trupė gilino savo žinias tiek scenos kalbos, tiek scenos judesio, improvizacijos seminaruose, kuriuos vedė tikrai patys geriausi Lietuvos šių sričių specialistai.”, – sakė I.Pilvelytė.

Nors dėl karantino į teatrą negalėjo atvykti svečiai iš Kaliningrado srities, bet mokymai vyko virtualioje erdvėje. Šis projektas taip pat teatrui padėjo atšvęsti 30 metų jubiliejų – šios šventės proga Alytaus miesto teatras išleido knygą apie teatrą, kurioje skaitytojas gali iš arčiau susipažinti su teatro veikla. Tačiau dėka projekto teatras sukūrė ne tik knygą, bet ir filmą, kurį rodys Tarptautinę teatro dieną – kovo 27 – ąją. 

Karantino sąlygos smarkiai apribojo teatro kūrybinę veiklą, bet kaip sakė teatro direktorė I.Pilvelytė – ši veikla nesustojo.

‚‚Sausio mėnesį mes galėjome organizuoti kūrybinę laboratoriją, kai kas vyko nuotoliniu būdu – režisierius iš ‚‚Tilsit” teatro taip vykdė kūrybinę laboratoriją, mūsų režisieriai GIntarė Latvėnaitė ir Arvydas Lebeliūnas čia kūrė eskizus teatrui vaikams”, – kalbėjo Inesa Pilvelytė.

Karantino metu Alytaus miesto teatro kuria naują spektaklį ir ruošia premjerą, prie kurios prisideda tarptautinė kūrybinė grupė iš Vengrijos, Rumunijos ir Lietuvos. Teatras tikisi, kad balandžio 30 dieną Alytuje pavyks pristatyti naująjį spektaklį ‚‚Ivona, Burgundijos princesė”. I.Pilvelytė sakė, kad teatras nebijo lietuviams pristatyti režisierių iš kitų šalių darbus, kitokį braižą. 

‚‚Aš manau, kad žiūrovui yra labai naudinga susipažinti su ta pasauline teatro mokykla, kokia ji yra skirtinga (…) tas kitas požiūris, kitas kampas, kuo labiau plečiamas akiratis, tuo yra geriau“, – pasakojo Alytaus miesto teatro direktorė. 

Projektas LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Komentarai

komentarai(-ų)