Alytaus teatre tapybos paroda „Good Vibes Only“

Liepos 12 dieną, 16val. Alytaus teatre atidaroma Vijos Urbanavičienės tapybos paroda „Good Vibes Only“. Apie parodos atidarymą radijo stoties „FM99“ eteryje kalbėjomės su pačia dailininke Vija Urbanavičienė.

Šviesos atspindys. Vaivorykštė. Refleksija. Vasaros nuotaika. Grįžimas atgal į praeitį bei ateities svajonės. Įkvėpimas, kad kiekvienas gali daugiau. Visa tai ir dar daugiau Vija siekia aprėpti savo parodoje, kurioje dera jos ankstesni bei nauji tapybos kūriniai. Tik geros emocijos.#GoodVibesOnly – tai frazė (ar grotažymė), paprastai naudojama socialiniuos tinkluose, norint pabrėžti pozityvų požiūrį į gyvenimą. Vija kviečia ieškoti ne tobulo gyvenimo ne išorėje, o savyje – kartu stabtelėti, pareflektuoti žiūrint į spalvų mozaikas ir potėpius. Tai yra daugiau nei paroda – tai pasivaikščiojimas po spalvų ir įkvepiančių minčių pasaulį.Tai bus penktoji Vijos paroda (iki šiol jos vyko buvo Lietuvoje, Belgijoje ir Maltoje). Kadangi Vija šiuo metu yra Alytaus naujakurė, Alytaus teatras pasirodė kaip ideali vieta šiam naujam startui.Atidarymo metu vyks loterija, kurioje visi lankytojai galės laimėti Vijos meno kūrinio aukštos kokybės reprodukciją (print‘ą).

Kūrėja apie save ir apie parodą

Aš kuriu, nes negaliu nekurti. Iš mano fantazijų veržiasi krūva paveikslų ir nori nenori tenka juos traukti į dienos šviesą drobės, popieriaus, teptukų ir dažų pagalba. Ir ne tik taip. Manau jie mane aplanko ne veltui ir neduoda ramybės, norėdami atsirasti. Ir jie atsiranda.
Skirdami dėmėsio visoms svarbiausioms gyvenimo sritis, mes tampame sveikesni, laimingesni, labiau pasitikintys savimi. Galbūt, puosėlėjant savo visas svajones, kūną ir mintis, mums tai bus geriausi vaistai ir ilgaamžiškumo paslaptis?
Mano tikslas per paveikslus perteikti šviesą, spalvą, šviežumą. Suteikti poilsį akims ir mintims – sau ir kitiems. Puošti namus ir kitus interjerus. Nuraminti. Įkvėpti energijos.

Priversti pamąstyti ar prisiminti pozityvų gyvenimo potyrį. Kiekvienas paveikslas gali būti nedidelė meditacija: sustoti, nurimti ir paskęsti spalvoje, be minčių ir nuobodžių gyvenimo šešėlių, praeivių ir žvilgsnių.

Mane įkvepia tiek kelionės, tiek kasdieniai dalykai. Visgi, visiems kūriniams norisi įkvėpti nekasdieniškumo, vaivorykštės spalvų ir „gero vaibo“. Sakoma, kad paveikslas vertas daugiau nei tūkstantis žodžių. Ir aš kalbu spalvų, potepių,jausmų ir meninės lyrikos skaidria dažo spalva, kuri pasakoja savo istoriją.
Dievinu akrilą dėl spalvų gaivumo ir pritaikymo įvairovės. Mėgstu derinti neįprastus dalykus. Tokius kaip akvarelės lengvumą ir liejimąsi su gana griežta mozaikine kompozicija. Tokia tapyba reikalauja daug mąstymo, planavimo ir kruopštumo – tai mano meditacija, kuri gali trukti mėnesių mėnesiais. O kartais gali įvykti per valandą.

Pašnekovę kalbino Vytautas Garbenčius

Komentarai

komentarai(-ų)