Alytaus ugniagesiai išbandė gelbėjimo oro pagalvę

Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-osios komandos būstinėje išbandyta naujai gauta gelbėjimo oro pagalvė. Kaip teigia, Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, gelbėtojai turėdami tokią priemonę gali jaustis drąsiau, o Alytaus gyventojai saugiau.

 

Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos turimos įrangos arsenalą papildė naujai gauta Prancūzijos įmonės „Losberger RDS“ gamybos gelbėjimo oro pagalvė CUS 100, skirta žmonių gelbėjimui iš aukščio iki 16 m. 

Oro pagalvė naudojama tik kraštutiniu atveju – kai jau nėra kito būdo išgelbėti žmones. Ši Prancūzijoje pagaminta pagalvė yra moderni, lengvai bei greitai išskleidžiama ir pripučiama. Tam sugaištama apie pusę minutės. Po vieno šuolio sekančiam, pagalvė pasirengia per 10 s. Oro pagalvę nesunkiai perneša 2 ugniagesiai. Alytaus apskrities priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Saulius Mockevičius sako, kad tai trečioji tokia pagalvė Lietuvoje: „Vilnius, Kaunas ir Alytus turi tokias pagalves. Įsigyta gelbėjimo pagalvė, skirta gelbėti žmones, kuriems tenka šokti iš aukščio. Pavyzdžiui jeigu kiltų gaisras ir būtų sudėtinga žmones evakuoti iš aukštesnių aukštų, oro pagalvės pagalba yra galimybė iššokti ir likti sveikam“. 

Pagalvė įsigyta iš Alytaus miesto savivaldybės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento lėšų. Saulius Mockevičius teigia: „Tikimės glaudesnio bendradarbiavimo su savivaldybėmis, kadangi priešgaisrinės apsaugos depertamenas neturi tiek lėšų įsigyti visą norimą įrangą“. Alytaus mieste, kaip ir kituose Lietuvos didesniuose miestuose, aktuali privažiavimo prie daugiaaukščių gyvenamųjų namų problema, todėl įsigyta gelbėjimo pagalvė padės spręsti šią problemą.

2015-08-25 14.41.54

Pasiruošimas išbandyti gelbėjimo oro pagalvę

2015-08-25 14.44.34

Gelbėjimo oro pagalvės išbandymas

2015-08-25 14.44.40

Gelbėjimo oro pagalvės išbandymas

Komentarai

komentarai(-ų)