Alytiškiai namuose po nervų karo įveikė granitiečius

Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai savo žiūrovų akivaizdoje po itin įtemptos ir dramatiškos kovos vos 1 įvarčio skirtumu – 29:28 (15:14) įveikė Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkus ir išsaugojo saugų 6 taškų atotrūkį turnyro lentelėje.

ziniasklaidai_alytus_granitasKauniečiai (8 pergalės, 2 lygiosios, 4 pralaimėjimai) su 18 taškų užima ketvirtąją vietą, alytiškiai (12 pergalių, 2 pralaimėjimai) su 24 taškais – antrąją poziciją.Alytaus „Almeida-Stronglasas“ šia pergale reabilitavosi po dviejų pralaimėjimų.Tiesa, dėl pergalės teko kaip reikiant paprakaituoti – pirmąjį kėlinį virė įvartis į įvartį kova. Antrajame kėlinyje, 38 dvikovos minutę, alytiškiai trumpam buvo atitrūkę – 20:17, tačiau tuoj pat kauniečiai atsakė keliomis rezultatyviomis atakomis ir tada jau iki pat dvikovos pabaigos virė tikras nervų karas.58 susitikimo minutę rezultatas buvo lygus – 28:28, netrukus 7 m baudinio nerealizavo alytiškis Aurelijus Sabonis, tačiau visgi paskutinėmis sekundėmis pergalingą įvartį pelnė „Almeidos-Stronglaso“ rankininkas Linas Paliušis – 29:28.Prie alytiškių pergalės daugiausiai prisidėjo Aurelijus Sabonis, įmetęs 9 (3 iš 7) įvarčius, Žygimantas Micevičius pridėjo 7, Gintautas Adamkevičius – 6 (2 iš 7 m).Kauniečių gretose tradiciškai nesulaikomas buvo Vaidas Drevinskas, įmetęs 9 (5 iš 7 m) įvarčius, Edvinas Balčiūnas – 7, Egidijus Morkūnas – 5, Paulius Šarkauskas – 3.

„Dragūnas“ „Neptūno“ krepšininkų akivaizdoje įveikė „Vilnių“

Penkiskart Lietuvos čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ namuose rezultatu 31:28 (18:13) nugalėjo pastaruoju metu itin galingai rungtyniaujančią HC „Vilnius“ ekipą.Klaipėdiečiai nuo dvikovos pradžios išsiveržė į priekį – 5:3, 13:7, o pirmąjį kėlinį laimėjo 5 įvarčių skirtumu – 18:13.37 dvikovos minutę dragūniečiai pirmavo 8 įvarčių skirtumu – 23:15. Visgi, pačioje rungtynių pabaigoje vilniečiai pelnė keturis be atsako įvarčius ir skirtumą sumažino iki trijų įvarčių – 28:31.Įdomu pastebėti, kad vilniečiai metė net 10 septynių metrų baudinių, o tikslą pasiekė tik 5. „Dragūnas“ šiuo atžvilgiu buvo tikslesnis – iš 4 bandymų taiklūs buvo visi.

ziniasklaidai_dragunas_vilniusKlaipėdos rankininkus į pergalę vedė Igoris Kopišinskis, įmetęs 8 įvarčius (2 iš 7 m), Karolis Stropus pridėjo 5, Arvydas Bučius – 4, Jonas Geryba ir Edvinas Vorobjovas (2 iš 7 m) – po 3. Iš Vilniaus komandos išsiskyrė Marius Panavas, įmetęs 9 įvarčius (2 iš 7 m), Šarūnas Sakalauskas pridėjo 5 (1 iš 7 m), Jūris Aganauskas (1 iš 7 m) ir Paulius Verbickas – po 4.Tai buvo jau tryliktoji vienvaldžio „Vivus.lt rankinio lygos“ lyderio „Dragūno pergalė (yra patyrę vos 1 pralaimėjimą, 26 taškai). HC „Vilnius“ su 14 taškų (7 pergalės, 7 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima šeštąją vietą.

Lietuvos “Vivus.lt rankinio lygos” čempionate trylikos iš eilės pralaimėjimų seriją nutraukė ir pirmąją šio sezono pergalę iškovojo Kauno “LSU-Lūšies” rankininkai. Antano Katkevičiaus auklėtiniai pergalės džiaugsmą liejo Utenoje, kai rezultatu 33:24 (17:11) palaužė HC “Utena” ekipą.Rungtynes geriau pradėjo aikštės šeimininkai (3:1), tačiau 20 dvikovos minutę priekyje (10:7) jau buvo kauniečiai.39 rungtynių minutę komandas jau skyrė dviženklė persvara – 23:13 ir uteniškiams sugrąžinti rungtynių intrigos nebepavyko.

ziniasklaidai_lsu_utena“LSU-Lūšies” (1 pergalė, 13 pralaimėjimų) gretose nesustabdomas buvo 14 įvarčių (3 iš 7 m) įmetęs Saulius Katkevičius, po 6 pridėjo Karolis Damdrauskas ir Evaldas Vėta, 3 – Marius Kairys.

Utenos komandą (1 pergalė, 1 lygiosios, 12 pralaimėjimų) nuo pralaimėjimo bandė gelbėti Arūnas Urbonas, įmetęs 12 (5 iš 7 m) įvarčius, po 3 pridėjo Marius Deveikis ir Šarūnas Bikus.

„Ūla“ pranoko Vilniaus „Šviesos“ ekipą

Įtempta dvikova vyko ir Vilniuje tarp vietos VHC „Šviesa“ ir Varėnos „Ūlos“ rankininkų. Pergalę po nervų karo ir atkaklios kovos visgi šventė rungtynių pabaigą tiksliau sužaidę varėniškiai – 26:23 (12:13).Šios pergalės kalvis buvo Arminas Grigėnas, įmetęs net 14 įvarčių (5 iš 7 m), Žygimantas Grigėnas, Šarūnas Krisiulevičius ir Remigijus Čepulis (1 iš 7 m) pridėjo po 3 įvarčius.Iš Vilniaus komandos išsiskyrė po 5 įvarčius įmetę Valdas Drabavičius ir Ramunis Osvaldas, 4 (1 iš 7 m) – Skirmantas Plėta.

ziniasklaidai_sviesa_ulaArminas Grigėnas (Varėnos “Ūla” komandos žaidėjas): „Prieš rungtynes pagrindinis uždavinys buvo apsiginti prieš “VHC Šviesos” pavojingiausią žaidėją Tomą Bernatavičių. Akcentavome gynybą prieš jį. Tas, manau, pasiteisino, bet kiti žaidėjai „šovė“, ko nesitikėjome. Pridarėme grubių klaidų. Ir to pasiekoje po pirmojo kėlinio atsilikome vienu įvarčiu. Šiaip visumoje, kaip ir gerai buvo viskas. Antrajame kėlinyje susitvarkėme su gynyba, surezgėme daugiau ant greitų kontraatakų ir mūsų vartininkas paėmė gerus metimus, to pergalei ir užteko.“

Antanas Taraskevičius (Vilniaus “VHC Šviesa“ treneris): „Šiandien abi komandos žaidė jėgos rankinį, ne technišką, o jėgos. Buvo grubus ir negražus žaidimas. Morališkai ir fiziškai geriau atrodė Varėnos „Ūlos“ rankininkai. Mes reiškėme daug emocijų, labai norėjome laimėti šias rungtynes. Jaudinomės ir to pasiekoje padarėme per daug techninių klaidų. Pirmas ir antras kėlinys skyrėsi kaip diena nuo nakties. Pirmas – labai geras, labai aukšto lygio, o antras – prastas, labai prastas buvo mūsų žaidimas. Antrame kėlinyje varžovai rado vaistų prieš Rosvaldą Ramunį, nes jisai praktiškai įmetė tik vieną, atsitiktinį įvartį. Nebuvo tolimų metimų. Ir manau, kad šiandien vienas iš savo prasčiausių rungtynių sužaidė Tomas Bernatavičius. Prieš rungtynes akcentavome aktyvią 6-0 gynybą ir kombinacinį puolimą deriniais, vedant kamuolį iki kraštinių puolėjų. Dešinys kraštas gavo kamuolių, o kairys – visiškai buvo atjungtas, negavo kamuolių. Šios užduoties žaidėjai neįvykdė. Tai pat akcentavome greitą puolimą, o tai šiandien nesigavo, Varėna čia mus aplošė, jie greičiau bėgo, nei mes.“Tai buvo varėniškių revanšas VHC „Šviesa“ ekipai už 2014 metų lapkričio 8 dieną namuose patirtą skaudų pralaimėjimą – 21:39 (9:18).Po šios pergalės Varėnos „Ūla“ pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą (9 pergalės, 1 lygiosios, 4 pralaimėjimai, 19 taškų), VHC „Šviesa“ su 16 taškų (8 pergalės, 6 pralaimėjimai) užima ketvirtąją vietą.

 

Komentarai

komentarai(-ų)