Alytuje įsikurs Žemės ūkio ministerijos padalinys?

Žemės ūkio ministras trečiadienį pareiškė, kad visa ministerija į Kauną nesikraustys. Tačiau premjeras Saulius Skvernelis sako, kad padalinių perkėlimas į kitus miestus – svarbus skatinant regioninę politiką ir, anot jo, atskiri padaliniai bus ne tik Kaune, bet ir Alytuje bei Panevėžyje. 

Žemės ūkio ministro patarėjas Rosvaldas Gorbačiovas.

„Tai rinkiminiai metai, tad natūralu, kad jei pradėsi pertvarkas, jos bus įgyvendintos tik kitų metų viduryje, o jau rudenį ministerija, tikėtina, turės naujus vadovus. Tad vardan ramybės, nes tų aistrų ir taip jau daug, nutarta, kad nereikia daryti didelių pertvarkų. … Ir taip per tą Kauno vajų jau apie 70 žmonių išėjo iš ministerijos“, – FM99 sakė Žemės ūkio ministro patarėjas Rosvaldas Gorbačiovas.

ŽŪM ministro patarėjas Rosvaldas Gorbačiovas apie galimą ministerijos pertvarką ir padalinį Alytuje

„Bet jei kalbėti apie regioninę politiką, apie ŽŪM pavaldžias institucijas, tai be abejonės, ir ministro nuomone, dėmesys regionams turi būti, turi būti prieinamumas tam tikrų paslaugų ir yra noras, kad tam tikri padaliniai ŽŪM pavaldžių institucijų atsirastų ir regionuose. Yra planų, kad tokie skyriai galėtų atsirasti Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje“, – aiškino ŽŪ Ministro patarėjas.

Įvertinęs darbo grupės išvadas dėl Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną, ministras Andrius Palionis patvirtino, kad visa ministerija nesikraustys į Kauną. Kaune dirbs Programinio projektavimo ir valdymo analizės skyrius ir naujai kuriami Bendradarbiavimo su socialiniais partneriais ir savivaldybėmis bei Infrastruktūros, melioracijos ir biokuro skyriai. Mokslo ir inovacijų skyrius veiks Kaune ir Vilniuje, be to, Kaune taip pat veiks ministerijos priimamasis. Šiuo metu Kaune dirba 23 specialistai, planuojama iš viso patvirtinti 30 pareigybių. Ministerijos perkėlimui į Kauną kitąmet iš valstybės biudžeto buvo numatyta skirti 200 tūkst. eurų. Kitų metų biudžeto asignavimų  programoje nurodoma, kad į Kauną 2020 metų antrąjį ketvirtį bus perkelta dalis ministerijos funkcijų, įdarbinti specialistai iš Kauno ir aplinkinių regionų. 

FM99 ir BNS informacija

Komentarai

komentarai(-ų)