Alytuje jau veikia mobilusis koronaviruso patikros punktas. Teigiama, kad visiems sugrįžtantiems izoliacijai vietų yra

Šiandien Alytuje, kaip ir Marijampolėje bei Telšiuose nuo vidurdienio pradėjo veikti mobilusis koronaviruso patikros punktas. Punkte pakaitomis dirbs Alytaus miesto, rajono, Lazdijų, Druskininkų, Varėnos medikai. Alytuje puktas veikia prie Alytaus kultūros centro.

„Šis punktas aptarnaus visą Pietų Lietuvą, noriu padėkoti visų rajonų merams, kurie sutiko čia siųsti savo specialistus, kurie kiekvieną dieną čia bus ir tikrins“, – prieš punkto atidarymą ten surengtoje sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis

„Šiandieną Alytus gavo tik 30 reagentų, mūsų pajėgumas punkto gali būti didesnis, tačiau šiandieną turim žmones pilnai iki dienos galo užsiregistravusius,“ – kalbėjo meras. Aot jo, pristačius mėginius į Kauną bus gauti nauji reagentai kitai dienai. Kaip sakė Kauno GMPS direktorius Nerijus Mikelionis, Karštoji linija į Alytaus punktą paskutinius pacientus antradieniui užregistravo 16.50 val., pagal turimą reagentų kiekį.

Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis – šio patikros punkto koordinatorius pasakojo, kaip veiks patikros punktas.

„Į šį mobilų punktą atvažiuos tik tie asmenys, kurie yra užsiregistravę 1808, visi kiti, kurie nėra užsiregistravę į šųį punktą nebus priimami. Negalima atvažiuot motociklais, taksi, dviračiais ir panašiai. Tie asmenys, kurie užsiregistravę, su jais susisiekia mūsų koordinatorius, paaiškina visą informaciją, ką jis turi turėti – asmens dokumentą, būti ant A4 formato lapo užsirašęs telefono numerį, nes atvykus reikės sutikrinti jo duomenis. Atvyksta užsiregistravęs asmuo nurodytu laiku, atvykęs stoja prie STOP linijos, pirmasis mobilaus punkto komandos narys sutikrina ar tikrai tas žmogus tuo laiku, paaiškina ko jis neturi daryti,“ – aiškino M.Jasaitis. Vienam klientui skiriama dešimt minučių. Anot M.Jasaičio, atsakymus testuojamieji, planuojama, turėtų gauti per parą.

Kiek per dieną bus gaunama reagentų patikrinimui nei vienas iš spaudos konferencijoje dalyvavusių nežinojo. Kas kiek laiko bus tikrinami žmonės, dirbantieji patikros punkte, atsakymo taip pat FM99 neišgirdo.

Į Alytų sugrįžtantys žmonės bus karantinuojami stadione bei „Dzūkijos“ viešbutyje, sakė meras, kiek tiksliai vietų izoliacijai yra Alytuje, FM99 atsakymi negavo.

„Šiuo metu mes turim sutartis sudarę esam su Dzūkijos viešbučiu, taip pat turim vienam iš mūsų centrų, Sporto ir rekreacijos centre, stadione esančias vietas, tai visi, kuriuos grįžta, galim apgyvendint,“ – tikino meras.

Visiems žinoma, kad iš tolimos kelionės sugrįžta dainų ir šokių kolektyvas „Dainava“, tai pat kiti alytiškiai, dirbantys užsienyje, paklaustas apie jų izoliavimą meras teigė, kad negali nieko priversti.

„Mes jų su šautuvu priremt negalim ir mes negalim sakyt, kad eikit ir panašiai,“ – sakė meras. „Karantinavime gyvena, berods, septyni žmonės, grįžta šiandieną vienas šokių kolektyvas, kurį irgi reikės karantinuoti, irgi numatę sąlygas ir patalpas  … Matysime kiek jų grįš, kiek norės karantinuotis, nes kai kurie žmonės karantinavimuisi turi savo sąlygas ir savo vietas,“ – kalbėjo meras, matyt pamiršęs, kad nuo šiandien izoliacija yra nebe pageidavimo reikalas, o privaloma.

Apie vakar diagozuotą pirmąjį koronaviruso atvejį Alytuje meras pasakojo, jog šis sugrįžęs iš Dublino nuėjo į darbą: „Tas žmogus dirbo įmonėje ir grįžo 10 dieną iš Dublino, 12 dieną pradėjo dirbt ir dirbo daugiau nei savaitę darbe. Bendravo su kolektyvu, su šeimos nariais bedravo, tai normalu. Tai mūsų regione veikianti įmonė“. Anot mero iki šiol informacijos kur žmogus vaikščiojo ir su kuo bendravo nėra.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė sakė, kad savivadybė visus paskambinusius važiuoja parsivežtui ir suteikia sąlygas karantinui, tačiau pirmiausiai visus grįžtančius turi priimti didžiosios savivaldybės, vėliau perduoda žmonių gyvenamoms savivaldybėms.

„Pagal dabartinį parašymą ministro įsakymo yra taip – Vilniaus savivaldybė, ar Kauno, ar Klaipėdos, tai yra į kur pargrįžta centraziluotai, juos visus izoliuoja, nuveža į saviizoliacijos vietas ir per parą laiko išskirsto į tas savivaldybes iš kur tas žmogus yra. Bet kiek dabar mums skambina, tai žinom, kad į Vilnių jau yra parskridę, parvykę ir jie visi yra paleisti dėtis kur kas nori. Vadinasi nevykdo didžiosios savivaldybės to,“  – sakė operacijų štabo vadovė Neringa Rikevičiūtė. Tie žmonės,kurie su savivaldybe susisiekė, anot N.Rinkevičiūtės važiuojama jų pasiimti ir jie karantinuosis Alytuje.

Anot N.Rinkevičiūtės, yra alytiškių sugrįžtančių gyventi visam laikui iš užsienio, nes Lietuvoje geresnė sveikatos priežiūra.

Mobilieji koronaviruso patikros punktai iš viso turėtų būti atidaryti dešimtyje Lietuvos miestų. Dabar jie veikia septyniuose: trys Vilniuje, du Kaune ir po vieną Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Telšiuose bei Marijampolėje.

Į mobilųjį punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. Tiems žmonėms, kurie negali atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

Stadiono viešbutyje izoliuojami sugrįžę iš užsienio alytiškiai

Komentarai

komentarai(-ų)