Alytuje planuojamos chemijos gamyklos PAV ataskaitai savivaldybė nepritarė

Alytaus miesto savivaldybė nepritarė Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai dėl planuojamos chemijos gamyklos. Toks sprendimas išsiųstas ataskaitą rengusiai bendrovei „Aplinkos vadyba“ bei Aplinkos apsaugos agentūrai. 

Anot savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacijos, neigiama išvada priimta išnagrinėjus ir įvertinus iš rengėjų gautus atsakymus į anksčiau savivaldybės užduotus klausimus ir patikslintą Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą. 

Pranešime teigiama, kad net ir antrą kartą įvertinus patikslintą ataskaitą, daugiau aiškumo neatsirado. „Klausimų vis dar daugiau negu atsakymų ir tokiai ataskaitai pritarti savivaldybė negali“, – sakė meras Nerijus Cesiulis.

Kaip pavyzdys pateikiama tai, kad atnaujintoje ataskaitoje nepateikiamos prašytos ketinamų naudoti įrenginių techninės charakteristikos, sertifikatai, teigiant, kad įrengimai dar tik konstruojami.

Dėl PAV ataskaitos išvadas pagal kompetenciją teikia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamentas, Alytaus priešgaisrinio gelbėjimo tarnyba, Alytaus miesto savivaldybės administracija.

Atsižvelgiant į vertinimo rezultatus, minėtų institucijų ir visuomenės nuomonę, Aplinkos apsaugos agentūra priima sprendimą dėl veiklos poveikio aplinkai, nustato sąlygas, kurias įgyvendinus veikla nedarys reikšmingo neigiamo poveikio aplinkai ir tada ši veikla gali būti įgyvendinama (vykdoma). 

Jei Aplinkos apsaugos agentūra priima sprendimą, kad veikla neatitinka teisės aktų reikalavimų, veiklos vykdyti negalima.

Sprendimas gali būti skundžiamas Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai arba Apygardos administraciniam teismui. Visuomenė taip pat turi teisę kreiptis į teismą ginčydama sprendimų, veiksmų ar neveikimo atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo ir poveikio aplinkai vertinimo srityse materialinį ar procesinį teisėtumą.

Skaitykite daugiau:

Chemijos gamykla Alytuje: klausimų nemažėja, o darbai vyksta

Skirmantas Malinauskas: kad iš Vokietijos atvežtum skaldą maišais, tavo rentabilumas turi būti kaip „Achemos“/NVSC atmetė projektą

A.Stasiukynas: Mes negalvojam apie avarijas, mes darom gamyklą saugią

Komentarai

komentarai(-ų)