Alytuje šiais metais į aktyvias darbo rinkos priemones numatoma įtraukti daugiau nei 3000 žmonių

Alytuje siais metais į aktyvias darbo rinkos priemones numatoma itraukti daugiau nei 3000 zmoniuFM99Pirmadienį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kartu su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi lankėsi Alytuje, kur iškart aplankė Alytaus teritorinę darbo biržą bei Jaunimo darbo centrą.

Lankydamasi darbo biržoje, kur daug dėmesio skirta ilgalaikių jaunų bedarbių motyvacijos ir integracijos į darbo rinką klausimams, ministrė Algimanta Pabedinskienė akcentavo, jog jaunimo užimtumą  regionuose skatinti padės nauja „Jaunimo garantijų“ iniciatyva.

„Tai šiemet pradėtas įgyvendinti priemonių kompleksas, kuriuo siekiama niekur nesimokantį, nedirbantį jauną žmogų per keturis mėnesius sudominti ir įtraukti į darbo ar švietimo sistemas. Jaunimui siūloma ne tik profesinio orientavimo pagalba pasirenkant tinkamą studijų kryptį ar profesiją – po studijų baigimo bus padedama atlikti praktiką, stažuotę, jaunuoliai bus konsultuojami ir kitomis priemonėmis skatinami kurti savo verslą, taip pat darbdaviai bus skatinami subsidijomis priimti jaunus žmones į pirmą darbą“, – sakė A. Pabedinskienė.

Pasak A. Pabedinskienės,  įgyvendinant aktyvios darbo rinkos politikos priemones, Alytuje numatoma, jog 2014 metais į darbo rinkos priemones bus įtraukti 3369  žmonės, tai bus daroma per profesinį mokymą, įdarbinimą subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimą, paramą darbo vietoms steigti, vietines užimtumo iniciatyvas. Tam šiemet bus skirta 13 662,7 tūkst. Lt.

2014 m. duomenimis Alytaus rajono, Lazdijų ir Kalvarijos savivaldybėse registruotas nedarbas 1,5 karto viršijo vidutinį. Jaunimo nedarbo rodikliai šiose savivaldybėse taip pat didesni už šalies vidurkį. Alytaus teritorinės darbo biržos direktorius Regimantas Mačiulis pabrėžė, jog darbo birža aktyviai bendradarbiauja su verslo atstovais ir turi sukūrusi verslininkų duomenų bazę, taip pat pasidžiaugė, jog šiemet jau pateikta  per 30 vietinių užimtumo iniciatyvų projektų.

Alytuje ministrė dalyvavo ir konferencijoje–apskrito stalo diskusijoje „Impulsai pasienio regiono ekonomikai: patrauklūs verslo projektai, parama iniciatyviems, motyvacija dirbti legaliai“. Konferencijoje savivaldybių vadovai, Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos vadovai bei ekspertai diskutavo apie ekonomikos gaivinimą ir užsienio investicijas, ekonominių pažeidimų tendencijas pasienio savivaldybėse, „šešėlinį“ verslą.

Komentarai

komentarai(-ų)