Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Ant kelio atitvaro rastas šerno kailis neužkrėstas afrikiniu kiaulių maru

Savaitės pradžioje Radijo stotis „FM99“ gavo klausytojo atsiųstas nuotraukas, kuriose užfiksuotas šerno kailis pakabintas ant kelio atitvaro netoli Radžiūnų kaimo. Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šerno kailį perdavė Alytaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybai. Kaip sakė jos vadovas Romas Černius jau gautas atsakymas, ar šernas nebuvo užsikrėtęs kiaulių maru. „Atsakymas neigiamas, šernas nebuvo užsikrėtęs Afrikiniu kiaulių maru. Rastas šerno kailis bus sunaikintas“, – teigė R.Černius.

sernaa (4)
Rastas šerno kailis pakabintas ant kelio atitvaro ( nuotr. „FM99“ klausytojo)

Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentas prašė visuomenės pagalbos tiriant šį chuliganizmo atvejį, tačiau niekas dėl jo nesikreipė, žinių daugiau nėra, kas galėjo taip ciniškai pasielgti su gyvūnu ir pakabinti jo kailį ant kelio atitvaro.

Atsižvelgus į afrikinio kiaulių maro (AKM) situaciją mūsų šalyje, gyventojams bus mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). VMVT direktoriaus įsakyme numatyta, kad asmenims, radusiems šerno gaišeną ir apie ją pranešusiems centrinei ar teritorinei VMVT (nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40 403, elektroniniu paštu ar atvykus), ir užpildžius prašymus, bus mokamos 30 eurų dydžio išmokos. Išmokos bus pervedamos į asmenų nurodytas sąskaitas per 60 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo dienos.

sernaa (6)
Rastas šerno kailis pakabintas ant kelio atitvaro ( nuotr. „FM99“ klausytojo)

Pateikę informaciją asmenys turės nurodyti tikslią šerno gaišenos radimo vietą (esant galimybei, pateikti koordinates pagal Globalaus pozicionavimo sistemą (GPS). Radę nugaišusį šerną žmonės negalės šio laukinio gyvulio transportuoti, judinti, imti mėginių, užkasti ar savarankiškai pristatyti į VMVT teritorinį padalinį. VMVT rekomenduoja radimo vietą pažymėti aiškiai matomu ženklu (užrišti ant medžio ar krūmo spalvotą medžiagos juostą, įsmeigti į žemę šaką ar pan.). VMVT atstovai gali paprašyti esant galimybei parodyti tikslią gaišenos radimo vietą.

Išmokos už suteiktą informaciją bus mokamos tik suradus šerno gaišeną nurodytoje vietoje ir atrinkus mėginius AKM tyrimams, pažymima VMVT pranešime. Tais atvejais, jei apie tą pačią šerno gaišeną praneš keli asmenys, teisę į išmoką turės pirmasis informaciją pateikęs asmuo. „Operatyvus šernų gaišenų surinkimas, jų sunaikinimas ir vietovių dezinfekavimas mažina AKM viruso plitimo tikimybę. Mokslininkų nuomone, išmokos gali suaktyvinti kritusių laukinių gyvūnų paieškas. Tikimės, kad Lietuvos gyventojus ši priemonė taip pat paskatins būti atidesnius ir prisidėti prie visų mūsų pilietinės pareigos – kovoti su AKM, padėti sunaikinti kiek įmanoma daugiau šio viruso plitimo šaltinių”, – teigia VMVT direktorius Jonas Milius.

Kitos naujienos

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...