Apie „plastmasinio“ grožio kultą – spektaklis „Gražuolės“

Iš ko juokiamės? Iš žmonių, iš situacijų, vienas iš kito, kartais nuoširdžiai kvatojamės, kartais šypsomės pro ašaras. Būna daug juoko rūšių. Skausmingas juokas – grimasa. Tokių gyvenimo būdo grimasų vakaras numatytas IV profesionalių teatrų festivalio „Tegyvuoja komedija“ programoje Alytaus miesto teatre antradienį, lapkričio 17 d., 18 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis – dviejų dalių gyvenimo būdo groteskas „Gražuolės“ pagal Vladimiro Zabalujevo ir Aleksejaus Zenzinovo to paties pavadinimo pjesę, kurią režisavo Agnė Dilytė, – spektaklis, kurio žiūrovai laukia, spektaklis, kuris nustebina ir gal kiek šokiruoja, bet abejingų nepalieka, nes jo veikėjai – tikri, situacijos atpažįstamos.

Spektaklis „Gražuolės“ tai dviejų dalių gyvenimo būdo groteskas pagal Vladimiro Zabalujevo ir Aleksejaus Zenzinovo to paties pavadinimo pjesę. Anot režisierės Agnės Dilytės, spektaklis yra apie moters grožį, vystoma grožio tema ir plačiau. Pastatyme ironiškai pažvelgiama į grožio ligas, gyvenimo būdo pristatymą ir blizgų jo fasadą. Tačiau gvildenama rimta tema – moters egzistencinis klausimas.

gražuolės 177

Akimirka iš spektaklio „Gražuolės“

Pjesės veiksmas vystosi interviu televizijos laidoje, kurios autorius, talkinant asistentams penkioms skirtingoms moterims pateikia daugybę klausimų apie grožį, jo jėgą ir trapumą. Gražuolės atsakinėja, tačiau atsakymą į esminį klausimą „Kaip jūs manote, kas yra grožis?“ Galbūt dovana, prakeikimas, prekė ar tiesiog kažkoks pigus niekutis – žiūrovai turės rasti patys.

gražuolės 125

Akimirka iš spektaklio „Gražuolės“

Kaip teigė Agnė Dilytė, spektaklyje norima sukurti dialogą tarp menininkų ir žiūrovų. „Man patinka spektakliuose nedėti taško. Geriau padėti daugtaškį ar klaustuką, kad žiūrovas išėjęs iš spektaklio dar gyventų su juo, galbūt, valandą dvi ar visą dieną“, – teigia režisierė. „Gražuoles“ ji įvardino gyvenimo būdo grotesku, nes tai – protestas prieš paviršutiniško, „plastmasinio“ grožio kultą, visuomenės gyvenimo būdo ir santykių kičą.

 

Komentarai

komentarai(-ų)