Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – ateik, paklausyk ir tu pasakyk vėžiui STOP!

Apie sveikata ir gyvenimaVasario 4-ąją – Pasaulinę kovos su vėžiu dieną – 17 valandą, „Tėviškės namai“ bei Vėžio informacijos ir paramos centras visus kviečia kartu paminėti šią dieną ir aktyviai prisidėti prie savanoriškos kovos su vėžio liga ir mūsų krašte.

Sveikas gyvenimo būdas, mityba ir ankstyvosios vėžio diagnostikos programos – kelias užkirsti vėžio plitimui.

ATEIK , PAKLAUSYK IR TU PASAKYK VĖŽIUI STOP !

Renginio svečiai: Žolintė – Lektorė Danutė Kunčienė, koncertuos Alytaus muzikos mokyklos moksleiviai.

Renginys vyks Sveikatingumo komplekse „Prieplauka“ Tilto g.2, Alytus

Apie ligą ir jos prevenciją pasakojo Vėžio informacijos centro Alytuje ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos koordinatorė Jolita Vyškiausnkienė:

———–

Pasaulinė kovos su vėžiu diena – tai galimybė gerinti žinias apie vėžio ligą. Pasauliniu mastu šių metų minėjimas skirtas paneigti keturis pagrindinius mitus apie šią ligą:

 1 MITAS: Vėžys – tik sveikatos klausimas. TIESA: vėžys – ne vien sveikatos klausimas, jis susijęs ir su socialiniais bei ekonominiais veiksniais, vystymusi ir kt.

2 MITAS: Vėžys – pasiturinčiųjų, vyresnio amžiaus ir išsivysčiusių šalių gyventojų liga. TIESA: vėžys – pasaulinė epidemija, veikianti įvairaus amžiaus, skirtingų socialinių – ekonominių grupių, besivystančių šalių gyventojus.

3 MITAS: Vėžys – tai mirties nuosprendis. TIESA: daugelis vėžių, kurie kažkada buvo laikomi mirties nuosprendžiu, dabar jau yra išgydomi. Vėžys šiomis dienomis gydomas vis efektyviau. Kuo anksčiau jis yra nustatomas, tuo didesnė tikimybė jį išgydyti.

4 MITAS: Vėžys – mano likimas. TIESA: imantis teisingų prevencijos priemonių trečdalio labiausiai paplitusių vėžio formų galima išvengti.

——-

Žmonės turėtų kur kas drąsiau kilti į kovą su vėžiu ir aktyviau dalyvauti vykdomose prevencinėse programose, pagal kurias gali nemokamai išsitirti, ar nėra rizikos susirgti vėžiu ir tokiu būdu laiku užbėgti šiai klastingai ligai už akių.

Daugelyje Vakarų Europos valstybių prevencinės programos, padedančios dar ankstyvoje stadijoje diagnozuoti vėžį ir užbėgti jam už akių, pradėtos vykdyti jau prieš kelis dešimtmečius ir buvo pasiekta gerų rezultatų. Užsienio patirtis ir moksliniai tyrimai rodo, kad įgyvendinant gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos vėžio atrankinės patikros programas Europos Sąjungos specialistų rekomenduojamose amžiaus grupėse, galima gerokai sumažinti mirtingumą nuo šių ligų.

Islandijoje taikant atrankinę patikrą dėl gimdos kaklelio vėžio per 35 metus sugebėta mirtingumą nuo šios ligos sustabdyti net 80 procentų. Lietuva irgi gali pasigirti laimėjimais gelbstint pacientų gyvybes nuo vienos klastingiausių šio amžiaus ligų – vėžio. Štai moterų mirtingumas per dešimtmetį, kuomet pradėta įgyvendinti prevencinė gimdos kaklelio vėžio programa, sumažėjo beveik trečdaliu. Lietuvoje įgyvendinamos ir kitos prevencinės krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų programos. Viena prevencinė programa skirta ir vaikams.

Kitos naujienos

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta, kad nuo rugsėjo 1...

Nuo šių metų gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centr...

Kiekvienais metais sulaukiame šimtų Jūsų nuotraukų su naujai atsivėrusiomis ar iki gyvo kaulo įky...

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gabijos Samuščenko (gim. 2006 m.) paiešką, kuri Var...