„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – ką daryti, kad stresas netrukdytų gyventi?

„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – ką daryti, kad stresas netrukdytų gyventi?

Stresas – visuma apsauginių fiziologinių, psichologinių ir elgesio reakcijų. Stresas gali atsirasti dėl įvairių nepalankių veiksnių, traumų poveikio, įtampos. Stresą sukelia išgąstis, triukšmas, konfliktai šeimoje ar darbe, kasdieniai rūpesčiai, nesaugumo pojūtis, socialinės problemos, įtemptas darbas, nuolatinė skuba, jautresniems žmonėms – slėgio ar oro permainos. Fiziniai – chemikalai, vaistai, maistas, tarša, infekciniai mikroorganizmai, triukšmas, trauma, drėgnumas, spinduliavimas.Taip pat turi įtakos socialiniai faktoriai – neplanuoti ar nenumatyti bei paprastai neišvengiami traumuojantys įvykiai, kuriems iš anksto nėra kaip pasiruošti, ir kurie atsiranda dėl žmogaus santykių su kitais žmonėmis ir aplinka.

Pasaulinės širdies dienos proga, rugsėjo 29 d. alytiškiai turėjo progą išgirsti lektorės Romos Paukštienės patarimus kaip valdyti stresą, kaip paprastais būdais mažinti kraujospūdį, susireguliuoti mitybą, kad širdis būtų sveika. Lektorę kalbino ir radijo stotis „FM99“. Teiravomės, kas gi yra stresas, kaip jį suvaldyti? Ar gali stresas būti naudingas žmogui? Kviečiame pasiklausyti.

O čia akimirkos iš seminaro (Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro nuotraukos):

Paskaita Kaip valdyti stresa, kad jis neuzvaldytu musu FM99 (1)Paskaita Kaip valdyti stresa, kad jis neuzvaldytu musu FM99 (3)Paskaita Kaip valdyti stresa, kad jis neuzvaldytu musu FM99 (4)Paskaita Kaip valdyti stresa, kad jis neuzvaldytu musu FM99 (5)

Komentarai

komentarai(-ų)