„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – kaip suteikti pirmąją pagalbą netikėtai sukniubusiam žmogui?

Ar yra tekę atsidurti situacijoje, kai netikėtai praranda sąmonę greta esantis žmogus, ar gatvėje pamatėte sukniubusį žmogų? Ar žinote ką reikia daryti?

„FM99“ studijoje viešėjusi Alytaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė, atsakinga už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą, Valentina Štreimikienė pasakojo, kad svarbiausia – nepraeiti pro šalį, pirmos keturios minutės ypač svarbios išsaugant žmogaus gyvybę. Tad kviečiame pasiklausyti pokalbio ir sužinoti ką ir kaip reikia daryti.

Jeigu pamatėte nelaimės ištiktą žmogų, nepalikite jo vieno, pirmiausia įsitikinkite, ar žmogus sąmoningas. Jeigu netekęs sąmonės, nedelsiant pradėkite gaivinti – Jūs galite tapti vienintele viltimi išsaugoti gyvybę. Labai svarbu žmogaus gaivinimą pradėti kuo skubiau ir atlikti jį tiksliai, kad atkurtumėte pagrindines gyvybines funkcijas – kraujotaką ir kvėpavimą.

Dirbtinis kvėpavimas labai svarbus, tačiau jeigu jo daryti neturite galimybės, atminkite, kad gaivinant žmogų, svarbiausia yra krūtinės paspaudimai, laukiant atvykstančios greitosios medicinos pagalbos.

Kaip teisingai gaivinti žmogų galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/FM99.lt/videos/10154665704311642/?hc_ref=ARQVspG5KkJyfVC1Ut2ZDvftuQqTEOTMVmo07f-LzUSN_e-JzlLnmakjklX-e2Rxpns&fref=nf

Komentarai

komentarai(-ų)