Šiandien atidaroma paroda „Už fizinės negalios ribų“. Kristina Dūdonytė dalinsis Švedijos patirtimi

Šiandien, antradienį, 13 val. Alytaus Kraštotyros muziejuje atidaroma paroda „Už fizinės negalios ribų“.

Kaip pritaikyti aplinką neigaliesiems, geroji Švedijos patirtis. Apie tai kalba ir tuo domisi Alytaus Neįgaliųjų reikalų komisijos narė Kristina Dūdonytė.

Kristina šiuo metu svečiuojasi Švedijoje. Ji sako „Alytuje aplinkos pritaikymo neįgaliesiems trūksta. Tiesa, situacija keičiasi. Patys neįgalieji turi būti aktyvesni, išsakyti savo poreikius, siūlyti galimus sprendimo būdus.  Švedijos gatvėje kur kas daugiau galima pamatyti  žmonių su negalia. Čia veikia visa sistema, neįgalieji gali naudotis asistentų paslaugomis, o tai leidžia net ir sunkią negalią turintiems žmonėms gyventi savarankiškai“.

kristina-svedija-0026_n

Geroji Švedijos patirtis plačiau bus pristatyta konferencijoje „Mes galime“, kuri įvyks rugsėjo 13 dieną , antradienį  Alytaus Kraštotyros muziejuje. Jos metu bus atidaryta fotografijų paroda „Už fizinės negalios ribų“ („AccessAbility“), rengiama diskusija „Alytus visiems“

dudonyte-_n

Po pasaulį keliaujančioje „Už fizinės negalios ribų“ kartu su 14 įvairią negalią turinčių žmonių iš Švedijos bus eksponuojami 7 lietuvių su negalia portretai. Paskaitos-diskusijos metu dalyviai bus supažindinami su universalaus dizaino sąvoka, jo nauda visuomenei, bus pristatomos gerosios užsienio valstybių patirtys. Pranešimą apie unikalų dizainą skaitys architektas Donatas Počešiūnas, o apie šio dizaino svarbą mintimis pasidalins Neįgaliųjų reikalų departamento direktoriaus pavaduotoja Jolanta Šliužienė.
Renginio metu taip pat didelis dėmesys bus skiriamas viešųjų miesto erdvių, viešojo transporto, švietimo ir kultūros įstaigų pastatų pritaikymo neįgaliesiems problemoms spręsti.

Komentarai

komentarai(-ų)