„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – vasarį Alytuje nemokami sveikatingumo renginiai!

Vasaris – sveikatingumo mėnesis, skirtas propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias, skatinti neįgaliųjų integraciją bei kviesti miesto bendruomenę aktyviai praleisti laisvalaikį. Todėl visą mėnesį Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai kviečia gyventojus į įvairius renginius, kurie skatins atkreipti dėmesį į savo sveikatą.

Renginys „Pažink save“

Vasario 1, 2, 8 dienomis vyks renginys „Pažink save“, kurio metu ne tik tikrinsime žmonių sveikatą, bet suteiksime jiems konkrečių žinių, kaip galima pagerinti sveikatą ir ką reikėtų daryti.

 Kūno sudėties analizės aparatu galima nustatyti ne tik kūno svorį, bet ir raumenų ir riebalų masę, riebalų procentinę išraišką, baltymų, mineralų, vandens kiekį (bendrą ir atskirai esantį ląstelėse ir tarp jų), pilvo riebalų kiekį,  juosmens ir klubų santykį bei kitus sveikatą atspindinčius rodiklius. Kūno analizės duomenys yra nepakeičiamas įrankis, kuriuo naudodamasis biuro specialistas duoda kiekvienam žmogui individualius patarimus dėl gyvensenos, fizinio aktyvumo, mitybos, rekomenduoja reikiamą kalorijų kiekį.

Plaštakos jėga yra susijusi su daugeliu kasdieninio gyvenimo darbų ir yra labai svarbi, kad galėtume tinkamai atlikti elementarius kasdieninius veiksmus.

Giliųjų pilvo raumenų jėgos matavimas vyks „Stabilizer“ prietaisu. Tiriamojo prašoma atlikti judesį ir stebimi besikeičiantys prietaiso skalės duomenys, nustatoma išvada kaip šie raumenys susitraukia.

Kiek stiprus ir užkietėjęs rūkorius ir koks jų žalingo anglies monoksido lygis, rūkantieji gali pasitikrinti specialiu anglies monoksido matuokliu. Smalkes rūkantieji gauna įkvėpę tabako dūmų. CO – smalkės, patekusios į organizmą jungiasi su hemoglobinu (Hgb), kuris yra deguonies pernešėjas. Tokiu atveju mažiau deguonies susijungia su Hgb ir mažiau jo patenka į organizmą. Kūnas dūsta, ląstelės negauna deguonies ir negali vykdyti savo funkcijų. Ilgainiui siaurėja kraujagyslės, formuojasi aterosklerotinės plokštelės, gresia miokardo infarktas, impotencija ir kitos ligos.

Streso termometru kiekvienam dalyviui bus atliekamas odos temperatūros matavimas. Pagal gautą rodiklį yra nustatomas žmogaus streso lygis. Kuo skaičiai žemesni, tuo aukštesnis streso lygis.

Renginys „Relaksacijos diena“

Vasario 6 d. kviečiame į renginį skirtą pabūti „su savimi“. Dalyviai klausantis ramios muzikos galės atsipalaiduoti masažinėje kėdėje bei pasimėgauti rankų relaksacija.

Paskaita „Žindymo privalumai, nėščiosios maitinančios moters krūtų priežiūra, natūralaus maitinimo įgūdžiai“

Visas besilaukiančias ar krūtimi maitinančias mamytes kviečiame į renginį vasario 15 d. 15.00 val.. Lektorė Natalja Bartkevičienė kalbės apie pagrindinius žindymo principus, pieno gamybos fiziologiją, žindymo techniką, krūtų būklę ir jos valdymą. Kiekviena atėjusi mama sužinos, ką daryti, kad turėtų pakankamai pieno.

Paskaita „Pirmoji pagalba užspringus, staiga sustojus širdžiai, nusideginus, apsinuodijus. Defibriliatoriaus naudojimosi pristatymas“

Kodėl ištikus nelaimei, mes dažnai nesugebame padėti? Bijome, pritrūksta žinių ar tiesiog geranoriškumo vienas kitam? Padėti nelaimės ištiktam – kiekvieno pareiga ar tai tik medikų darbas? Dažnas mano, kad jam nebūtina žinoti pirmos pagalbos principų, jis vis tiek nemokės padėti, tam yra greitoji medicinos pagalba, tai jos darbas ir pareiga. Iš tiesų, statistika rodo, kad didžioji dalis nelaimingų atsitikimų įvyksta namuose, apie 80 proc. iš jų liudininkų akyse. Pačios svarbiausios ir lemtingos yra pirmosios 4 minutės. Ir visai nesvarbu koks įvykis bebūtų, ar skęstančiojo gelbėjimas, ar tiesiog pagalba gatvėje nukritusiam žmogui, labai svarbu pagalbą suteikti kuo greičiau iki kol atvažiuos greitoji medicinos pagalba. Ilgiau uždelsus, žmogų ištinka mirtis, ir net pati specializuočiausia medicininė pagalba yra bejėgė padėti. Atsižvelgdamas į tai, biuras organizuoja paskaitą vasario 21 d. 17.30 val.. Jos metu Valentina Štreimikienė primins pagrindinius pirmos pagalbos principus: gaivinimo standartus, užspringusiojo gelbėjimą ir, taipogi, praveda mokymus kaip naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi. Automatinis išorinis defibriliatorius (AID) – tai kompiuterinis prietaisas, kuris analizuoja širdies ritmą, atpažįsta defibriliuojamą ritmą ir atlieka defibriliaciją. Išmokti naudoti defibriliatorių nesunku, tačiau tai yra labai veiksmingas ir paprastai naudojamas prietaisas galintis kažkam išgelbėti gyvybę.

Paskaita „Stresas ir jos valdymas“

Tyrimų duomenimis net 60 procentų Lietuvos dirbančiųjų patiria stresą darbe. Darbuotojams stresas – tai bloga fizinė ir emocinė būsena, sumažėjęs darbingumas, prastesni veiklos rezultatai, klaidos, žalingų įpročių sustiprėjimas, ligos. Mūsų psichikos sveikata susideda iš to, kaip mes mąstome ir jaučiamės, koks yra mūsų požiūris į gyvenimą ir kaip sugebame susidoroti su sėkmėmis ir nesėkmėmis. Norinčius išmokti valdyti stresą kviečiame į paskaitą vasario 27 d. 17.30 val. Lektorė Nijolė Jakubaitienė mokins kaip kiekvienam reikėtų stiprinti psichinę sveikatą ir kaip nepasiduoti neigiam stresui.

Paskaita „Suvalgyti jausmai: kaip emocijas valdome maistu?“

Retas žmogus maistą priima visiškai be emocijų. Mes jį dieviname, nekenčiame, juo mėgaujamės, jo trokštame, vengiame, apribojame. Net ir tai, kada bei kur valgome, gali tapti savotiška mūsų asmenybės ir kultūros dalis. Norinčius daugiau sužinoti apie maisto ir emocijų ryšį kviečiame į paskaitą vasario 28 d. 17.30 val.. Lektorė Gitana Steponavičienė paskaitos metu aptars kaip maistu ir valgymu galime valdyti savo emocijas, priklausomybę nuo maisto ir kitus psichologinius su maistu susijusius aspektus.

Dėl užsiėmimų ir tikslaus atvykimo laiko kviečiame skambinti telefonu 8-315 516 53. Visa biuro veikla yra NEMOKAMA ir vyks adresu Daugų g. 5A!

Komentarai

komentarai(-ų)