Apie turizmą pandemijos metu, Rotary Jaunimo mainų programą ir darbastogavimą iš Žydrės Gavelienės lūpų

Prenumeruokite ir klausykite mūsų laidos tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Pripažinkime, juk ne kiekvienas būtent šiuo momentu ir šioje vietoje gebame vertinti tai ką turime. Žydrė Gavelienė yra pavyzdys to, kaip džiaugtis gyvenimu ten kur esi, išnaudoti kiekvieną akimirką pažinimui ir atradimams.

Dvidešimt metų darbo patirties turizmo versle – tai ne tik gausybė kelionių, žinios apie svečias šalis, bet ir išugdyta ypatinga meilė tėvynei, suvokimas, kokioje nuostabioje šalyje mes gyvename.

Žydrė Gavelienė

Žydrė neslepia, pasaulį užplūdusi pandemija atskleidė daug įdomių faktų. „Tik pandemijos pačioje pradžioje, kai susidūrėme su tuo, kad per kelias dienas reikėjo visus lietuvius grąžinti į Lietuvą, nes buvo uždaromos sienos, tik tada aš supratau, kaip plačiai lietuviai keliauja“, – pasakoja Žydrė.

Moteris įsitikinusi, jog dėl kamuojančių ribojimų žmonės išsiilgę kelionių ir kai atsiras galimybė, daug nelaukdami skris į svečias šalis. Nors ir šiomis dienomis lietuviai keliauja į šalis, kuriose pakankamai saugu: į Kanarų salas, Madeiros autonominį regioną, Meksiką, Jungtinius Arabų Emyratus, Maldyvus ir Seišelius. Pati žydrė, kaip pati sako darbastogauja Madeiroje, jos manymu atstumas nė kiek netrukdo atlikti kasdieninius darbus ar mokytis vaikams, tačiau suteikia nepaprastai geras galimybes pažinti kitą šalį, jos tradicijas ir investuoti į gerą šeimos savijautą. Moteris skatina keliauti su vaikais, tačiau teigia, jog negalima pamiršti ir kelionių dviese, kurių metu galima pabėgti nuo rutinos ir skirti dėmesį tik sau ir savo antrajai pusei.

Paklausta, kokioje, jos manymu, šalyje gyvena laimingiausi žmonės, Žydrė teigia, jog nežino, tačiau tiksliai žino, kurioje srityje dirba laimingiausi žmonės. Tai turizmas. Pasak pašnekovės, ji geba atpažinti turizmo srities darbuotojus iš ypatingo akių spindesio.

Malonus balso tembras, šypsena viso pokalbio metu ir gebėjimas atrasti akimirkas sau, taip apibūdinčiau Žydrę iš trumpo mūsų pokalbio. Gal ir tikrai, darbas turizmo sektoriuje daro stebuklus?

Moteris pataria, kaip atrasti naujas šalis ar miestus, tiesiog, pradėkite pažintį su aplinka ankstyvą rytą, kai miestas dar tik bunda. Atrodo paprasta, tačiau genealu.

Žydrė vadovauja Rotary Jaunimo mainų programai, leidžiančiai moksleiviams ir jaunimui akademinius metus praleisti svečiose šalyse. Programoje galima dalyvauti nuo penkiolikos iki devyniolikos metų, kai kuriose šalyse iki aštuoniolikos. „Rekomenduoju vykti baigus devintą arba dešimtą klasę, kai ir egzaminai išlaikyti  (bet dar ne dvylikta klasė), ir kai dar vėjai galvoj, priimti iššūkį sau yra labai labai sveika“, – apie dalyvavimą mainų programoje kalba pašnekovė. 

Žydrės teigimu, vaikai po mainų programos grįžta kur kas brandesni ir labiau kimba į mokslus.

Daugiau apie keliones, turizmą Lietuvoje, darbastogavimą, Rotary Jaunimo mainų programą iš Žydrė Gavelienės lūpų išgirsite perklausę „Papasakok man“ su Vija laidos įrašą.

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Komentarai

komentarai(-ų)