Ar atsistatydinantys administracijos vadovai nėra mero Nerijaus Cesiulio bandymas išvengti viešų atsakymų apie jo indėlį į neaiškų pirkimą?

Penktadienį šaukiamas neeilinis Alytaus miesto tarybos posėdis, kuriame turėjo būti balsuojama dėl pareikštų interpeliacijų administracijos direktoriui Rolandui Juoniui ir jo pavaduotojai Neringa Rinkevičiūtei.

Tačiau vos ne posėdžio išvakarėse jie vienas po kito padėjo pareiškimus ant stalo ir pasiprašė atleidžiami savo noru.

Rolandas Juonys

Galimai prisidėjo ir Rolando Juonio viešas pareiškimas tarybos nariams komitetų posėdyje, kad jis pats be tarybos padidino pirkimų planą iki 2,4 milijono eurų ir kad taip, dar gegužės mėnesį buvo tai aptaręs su meru, kuris prieš gerą savaitę vykusiame tarybos posėdyje dievagojosi, kad nieko nežinojo ir grįžęs iš atostogų rugpjūčio mėnesį rado siurprizą. Galbūt merui nesinorėjo, kad tokie klausimai ir atsakymai skambėtų ir tarybos posėdyje, kuris transliuojamas viešai?

Alytaus m. tarybos nariai nepasitikėjimą administracijos direktoriui Rolandui Juoniui ir jo pavaduotojai Neringai Rinkevičiūtei pareiškė rugpjūčio pabaigoje. Tarybos nariai pareikalavo šaukti neeilinį tarybos posėdį ir atleisti administracijos vadovus.

Tai turėjo būti padaryta per 14 dienų. Posėdis šaukiamas paskutinę galimą dieną.

Po surinktų parašų interpeliacijai vyko intensyvūs bandymai “tartis” ir gelbėti vadovus, tačiau panašu, kad susitarimai žlugo, ir ,paaiškėjus, kad visgi parašų interpeliacijai pakaks, buvo priimtas toks sprendimas.

Alytaus S.Kudirkos ligoninė

Istorija, nuvertusi administracijos vadovus susijusi su S.Kudirkos ligoninės chirurginio skyriaus remonto pirkimu, kuomet trys iš keturių statybos įmonių buvo pašalintos iš konkurso, laimėjo ketvirtoji, pasiūliusi didžiausią sumą  (tarybos narių turima informacija). 

Rugpjūčio 27 dieną vykusiame tarybos posėdyje meras Nerijus Cesiulis bandė kaltinti ligoninę ir jos vadovą bei agituoti tarybos narius atlikti įstaigoje neeilinį auditą, tačiau palaikymo nesulaukė.

Chronologija:

  • Skelbtas konkursas ligoninės chirurginio skyriaus remontui atlikti, pirkimą vykdė pati savivaldybė. 
  • Dalyvavo 4 statybos įmonės, trys buvo išmestos iš konkurso, laimėjo ketvirtoji, galimai pasiūliusi didžiausią sumą  (tarybos narių tokia turima informaciją). 
  • Konkurse dalyvavusi ir iš jo išmesta UAB “VA statyba” apskundė konkursą ir reikalauja panaikinti konkurso rezultatus bei sugrąžinti galimybę dalyvauti. 
  • UAB “VA statyba” pasiūlyta kaina – 1,5 mln eurų, dabartinio laimėtojo UAB “Infes” – daugiau kaip 2,3 mln eurų, dar vienos konkurse dalyvavusios įmonės siūlyta suma – 1,7 mln eurų. 
  • Pasak “VA statyba” atstovės, įmonė buvo pašalinta už tai, kad “ darbų atlikimo grafike nebuvo nurodytas darbuotojų skaičius kiekvienai eilutei. Tai yra, pirkimo komisija norėjo, kad grafike matytųsi, pavyzdžiui, kiek darbuotojų II mėnesio I savaitę vykdys vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų įrengimo darbus.”. Tačiau buvo pateiktas darbų atlikimo grafikas, kuriame buvo išvardinti darbai ir grafiko apačioje nurodyta, kiek darbuotojų dirbs kiekviename laikotarpyje, pavyzdžiui, grafike nurodyta, kad II mėnesio I savaitę dirbs 26 darbuotojai (4 nekvalifikuoti darbininkai, 16 kvalifikuotų darbininkų, 6 specialistai). Toks grafikas pirkimo komisijai netiko, kodėl – įmonė paaiškinimo negavo.
  • Rugpjūčio 28 dieną merui įteikti parašai dėl interpeliacijos Rolandui Juoniui ir Neringai Rinkevičiūtei. Neeilinis tarybos posėdis turi būti sušauktas per 14 dienų.
  • Rugsėjo 3 dieną meras paskelbia, kad posėdis šaukiamas rugsėjo 11-ąją.
  • Rugsėjo 9 d. Rolandas Juonys atsistatydina, išplatindamas pareiškimą.
  • Tos pačios dienos vakarą prašymą atleisti įteikia Neringa Rinkevičiūtė.
  • Tarybos sprendimų formuluotės keičiamos iš “atleisti praradus pasitikėjimą” į “atleisti pačiam prašant”.

Daugiau apie ligoninės viešųjų pirkimų istoriją: Projektas ekspertuotas tiek 2015, tiek ir 2020 metais, o ligoninė padarė viską, ką turėjo padaryti, teigia ligoninės direktorius/

Nekaip pakvipę Alytaus miesto savivaldybės pirkimai – reiškiamas nepasitikėjimas direktoriumi ir pavaduotoja

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Komentarai

komentarai(-ų)