Ar pasiekti sportiniai rezultatai užtikrina finansavimą…?

 

Radijo stoties FM99 redakciją pasiekė Miesto sporto tarybos viešas kreipimasis. Plačiau jį komentuoja Alytaus sporto tarybos Pirmininkas  – Kęstutis Bernatavičius.

Miesto sporto taryba ir bendrai visa sporto visuomenė ne tik stebi, bet ir  aptarinėja   senokai mieste nesuprantamai vykstančius,  tolesnę sportinę veiklą, apimančius procesus: prioritetų nustatymas , sporto lėšų skirstymo principai, susieti su esama ir būsima sporto raida bei vystymusi.

Alytaus sporto tarybos Pirmininkas – Kęstutis Bernatavičius

Sporto bendruomenę neramina , kad tokie veiksmai neretai vyksta neviešai, nediskutuojant ir nesitariant su sporto bendruomene. Tai neprideda procesui skaidrumo, nes visa tai apauga įvairiais gandais. Mums nesuprantama, kad lėšų skirstymo mechanizmas dar neveikia, kai jau įpusėjo pusė kalendorinių metų, kai Lietuvos čempionatai ir tarptautiniai miestą reprezentuojantys renginiai  daugeliu atveju  yra pasibaigę. Ar tai reiškia, jog pusė metų alytiškiai nesportavo ir nedalyvavo varžybose?

Miesto sporto taryba , kurią sudaro profesionalūs sporto specialistai, turintys didelę profesinę, organizacinę ir gyvenimišką patirtį, dar rudenį raštu teikė siūlymus, kaip sureglamentuoti dar iki metų pabaigos lėšų skirstymą miesto sportinei veiklai. Gaila, kad į tai nebuvo ne tik kad neatsižvelgta, bet net nesureaguota. Negautas joks atsakymas.

Turime pastebėti, kad kiekvieną kartą , išrinkus naują miesto tarybą, pradedami įvairūs eksperimentai, naujo „ dviračio“ išradinėjimas ir tai užsitęsia neapibrėžtai  ilgai, įneša chaosą į miesto sportinį gyvenimą. Gal kam nors nepatinka , kad Alytus pripažintas sportiškiausiu miestu Lietuvoje? Dažniausiai „dviračio“ išradėjais būna tie tarybos nariai, kurie su sportu mažiausiai draugauja…..

Atskirai norime pareikšti dėl miestui reikšmingų   krepšinio „Dzūkija“ ir rankinio „ Varsa“ komandų . Turimomis žiniomis, šiems metams , pasikeitė komandų finansavimas, „ Dzūkija „ 2016 m iš miesto biudžeto gavo 105000 EUR paramą, 2017 metams numatyta padidinti iki 125000 EUR.  Rankinio komandai 2016 metais skirta 70000 EUR , šiems metams sumažintas finansavimas iki 41000 EUR.

Rankininkai jau šešeri metai atveža į miestą Lietuvos čempionatų medalius, kai krepšininkai kasmet balansuoja ant iškritimo iš aukščiausios lygos ribos. Rankininkų komanda suburta iš vietinių žaidėjų, kai „ Dzūkijos“ komandoje nežaidžia nei vienas alytiškis.

Kyla klausimas kodėl tai daroma? Gal norima pakenkti miesto merui V. Grigaravičiui, kuris yra tiesiog klaidinamas viešumo, skaidrumo ir kitokiais „gerais“ norais? Gal svarbiausias kriterijus skirstant sporto pinigus yra kolega?

Alytaus miesto sporto taryba.

Komentarai

komentarai(-ų)