ARATC direktorius Algirdas Reipas: „gruodžio mėnesį atliekų padaugėja 40 procentų“

 

Radijo stoties „FM99“ studijoje viešėjo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas. Laidoje kalbėta apie Europos atliekų mažinimo savaitę, atliekų rūšiavimą bei problemas Alytuje, kurios susijusiuos su atliekomis.

 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas (FM99 nuotr.)

Lapkričio 18-26 dienomis visoje Europoje vyks Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai, skirti atliekų prevencijai, mažinimui, pakartotiniam panaudojimui ar perdirbimui. Prie šios iniciatyvos prisijungia ir Alytaus miesto savivaldybė kartu su Alytaus miesto bendruomenės centru, kurie organizuos renginius miesto visuomenei „Patirtis + jaunystė = atsakingas vartotojas“.

O senos automobilių padangos gamykloje Alytuje virsta žaliava naujiems gaminiams. Jas tereikia daug kartų sumalti, atskirti tekstilę ir metalą ir paversti gumos granulėmis ar gumos pudra. Toliau iš tos žaliavos gaminamos trinkelės, takai stadionams, įvairios guminės plytelės. Atliekų, plastiko, stiklo, žaliųjų atliekų rūšiavimas, stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės.

Taip pat vyks gaminių atliekų surinkimas gruodžio 4 d., kurio metu iš užsiregistravusių įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:

  • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;
  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;
  • Vidaus degimo variklių tepalo, kuro ir oro filtrų atliekos;
  • Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:
  • Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos;
  • Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos;
  • Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės.

Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, iš transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančių asmenų, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų atliekas. Pranešama, kad šiuo metu vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rūšiuojam“, prie kurio vis dar galima prisijungti, rinkti taškus ir iškeisti juos į prizus! Informacija  apie projektą, prizus, dalyvių registracija.

 

 

Komentarai

komentarai(-ų)