Ateities perspektyva: ar norėtumėte pabendrauti su robotu?

 

Norvegijoje vykusioje inovacijų savaitėje „Inovation Week“ Japonijos Osakos universiteto profesorius Hiroši Išiguro pristatė pagal savo atvaizdą sukurtą, žmogaus judesius atkartojantį robotą, kuris sudaro gyvo žmogaus įspūdį. Apie roboto panašumus į žmogų bei tokių androidų ateities perspektyvas kalbėjomės su inovacijų savaitėje Osle dalyvavusiu žurnalistu Dariumi Versecku.

Kaip sakė D. Verseckas inovacijų savaitėje daugiausiai dėmesio sulaukė vieno garsiausio pasaulyje mokslininko sukurtas robotas, apie kurį ne tik buvo galima išgirsti, bet ir su pačiu robotu pabendrauti.

Roboto vizualumas labai primena tikrą žmogų. „Kai robotas ir kūrėjas yra šalia vienas kito, nepasakyčiau, kad lengva juos atskirti, panašumas ganėtinai didelis. Be to, roboto oda, kol jos nepalieki, atrodo itin tikroviška. Įdomu tai, jog ant roboto galvos esantys plaukai yra paties mokslininko plaukai“,- sakė D. Verseckas.

Untitled

Mokslininkas Hiroši Išiguro (kairėje) ir pagal jo atvaizdą sukurtas robotas

Sukurti panašų į žmogų robotą nėra taip sudėtinga, kaip sukurti robotą, kuris judėtų kaip tikras žmogus. H. Išiguro sukurtas androidas taip pat juda taip pat kaip žmogus, tam reikia išties didelių pastangų. Kaip pasakojo pats mokslininkas, jam reikėjo tirti kiekvieną savo paties raumenį ir sekti, kokie yra judesiai, kad būtų galima juos atkartoti.

„Robotas iš tikrųjų gana natūraliai reaguoja į aplinką, sakykime, kai jis kalba, jo galva juda kaip gyvo žmogaus, be to robotas reiškia emocijas taip pat kaip kiekvienas žmogus“, – kalbėjo D. Verseckas.

Nors šis robotas tėra bandomoji versija, tačiau įdiegus dirbtinį intelektą, kuris pats tobulėtų, šis androidas galėtų elgtis kaip žmogus. Tačiau kol kas pasakyti, kada robotai ištobulės tiek, kad kad galėtų įsilieti į visuomenę neįmanoma.

 Daugiau apie robotų ateities perspektyvas klausykitės pokalbyje su D. Versecku.

Komentarai

komentarai(-ų)